úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy
  Starší aktuality - posledních 100 článků
Akce měsíce:

Kdo byl nejrychlejší na radaru? Ecce Homo Speed 2019

  Opět přinášíme pohled na nejvyšší naměřené rychlosti během všech tréninkových a závodních jízd. Zdůrazňuji, že se nejedná o nejvyšší dosaženou rychlost, která bývá za Sojkovou zatáčkou, ale naměřenou. Je tedy cca o 20-25 km/h nižší, než maimální dosažená rychlost. ... (pokračování)

Vloženo: 08.06., zařazeno v rubrice: EvropaRekordy ověšené Ecce Homo nezklamalo

  Rok se sešel s rokem a my jsme opět byli svědky vrchařských vánoc. Neskutečně kvalitně jezdecky obsazené pole násobené početným vozovým parkem umocněné krásným počasí přineslo jedinečnou podívanou. Tak bohatou, že jsme nakonec jezdili až do trošku pozdějších hodin. Ale nikdo z těch, co se dívali do konce nelitoval. Kdo si počkal, ten se dočkal, zkrátka byl svědkem překonání další magické hranice času na trati Ecce Homo. Časomíra se zastavila společně s průjezdem cíle úřadujícího Mistra Evropy na hodnotě 2:39,93… To představuje průměrnou rychlost těsně pod 176 km/h. Ecce Homo, to je závod, kde se neskutečné stává tradicí. Bravo Christian Merli. ... (pokračování)

Vloženo: 03.06., zařazeno v rubrice: EvropaBlíží se nám Ecce Homo

  Kvapem se nám blíží každoroční vrchol motoristické sezóny, závod evropského šampionátu na trati Ecce Homo ve Šternberku. Skvělá je pochopitelně i startovní listina čítající 210 pilotů, kteří teď veškerý volný čas věnují pečlivé přípravě na víkendové zápolení, aby se ukázali všem divákům v té nejlepší formě. Někteří nakonec vše nestihnou a nepřijedou, ale i tak nás čeká opravdu pestrá škála vozů od těch nejmodernějších, až po opravdové veterány jako je Aero Minor Le Mans. ... (pokračování)

Vloženo: 29.05., zařazeno v rubrice: EvropaELMS Monza - European Le Mans Series

  Hlavní závod a vyvrcholení celého víkendu přišlo na řadu v pravé nedělní poledne. Přes 40 posádek vozů LMP2, LMP3 a GTE se za krásného počasí pustilo do čtyřhodinové bitvy, která byla pochopitelně vyrovnaná až do konce, protože vozy skupin jsou přesně specifikované, s jednotnými motory a vlastně i typů podvozků bychom tu moc nenašli. ... (pokračování)

Vloženo: 12.05., zařazeno v rubrice: LeMans/WECELMS Monza - Michelin Le Mans Cup

  Krásné souboje vozů LMP3 a GT se pyšní seriál Le Mans Cup, jehož nejlepší jezdci a týmy si mohou zajistit starty v prestižnějších seriálech jako ELMS nebo směřovat i na 24 hodin Le Mans. Početné pole a vyrovnané vozy jsou zárukou soubojů na trati. Bohužel ve značkách už to tak pestré není, protože se jedná o souboj Norma vs. Ligier, kde má Norma trošku technického náskoku. ... (pokračování)

Vloženo: 12.05., zařazeno v rubrice: LeMans/WECELMS Monza - Aston Martin Endurance Masters

  Ještě nedávno bojovali o přízeň fanoušků a trofeje největší, přesto musely do důchodu. Vozy LMP1 v plné síle jako Peugeot 908 či Lola Aston Martin si to rozdávají v seriálu historických vozů Endurance Masters. Balada pro oči i vzpomínky. ... (pokračování)

Vloženo: 12.05., zařazeno v rubrice: LeMans/WEC6 hodin Spa Francorchamps 2019 ve sněhu

  Předpověď se bohužel naplnila a možná i přeplnila. Hned ranní probuzení nad okruhem ve Spa přineslo překvapení v podobě několikacentimetrové nadílky sněhu a pokračující sněžení. Naštěstí se nakonec uskutečnilo vše podle plánu. Nic naplat, že občas mohlo počasí lákat více sněžné skútry než aerodynamické prototypy. Řada zpomalujících fází safetycarů jistě promíchala podmínky jednotlivým týmům, ale v konečném důsedku určitě přispěla k tomu, že asi poprvé v historii zdejšího vytrvalostního závodu dojelo do cíle všech 34 posádek, které nejen nastoupili do závodu, ale stejný počet byl i převzat pro první trénink. To je parádní ukázka spolehlivosti vozů a rozvahy jezdců. ... (pokračování)

Vloženo: 04.05., zařazeno v rubrice: LeMans/WEC6 hodin Spa Francorchamps 2019

  Předposledním závodem tzv. super sezóny pokračuje seriál FIA WEC na klasickém okruhu v belgickém Spa Francorchamps. V roli favoritů je tovární tým Toyota Gazoo Racing s dvojicí nejrychlejších prototypů světa Toyota TS050 používající hybridní pohon. Ovšem soukromé týmy LMP1 dostaly zvýhodnění spotřeby paliva, což by v důsledku mělo znamenat zrychlení a přiblížení se více továrně. ... (pokračování)

Vloženo: 03.05., zařazeno v rubrice: LeMans/WECRechberg 2019 - Reportáž

  Krásný závod v malebném prostředí má za sebou již pěknou minulost a každoročně se píše nová kapitola s názvem Velká cena Rakouska v závodech do vrchu. V posledních letech prožívají boom zejména traťové rekordy. Nejprve přepisoval vlastní rekordy Simone Faggioli, ale teď už je situace jiná, traťové rekordy, nejen v Rakousku, přepisuje jeho krajan Christian Merli. Ačkoliv je zdejší závod každoročně dobře obsazený a nebývalo ani moc špatné počasí, nic nebránilo Italovi překonat předloňský čas tak nějak na pohodu už v tréninku…A proč ne hned průměrem přes 160 km/h. ... (pokračování)

Vloženo: 30.04., zařazeno v rubrice: EvropaRechberg 2019 - TOP speed sectors

  Každoročně přinášíme pořadí podle maximální naměření rychlosti. I letos jsme pečlivě prošli všechny tréninkové jízdy a obě závodní. Ze tří sektorů jsme u každého jezdce vybrali nejvyššší naměřenou rychlost. Pořadí není oficiální ... (pokračování)

Vloženo: 30.04., zařazeno v rubrice: EvropaRechberg rozdává evropské karty

  O tom, jakou podobu bude mít letošní ME v závodech do vrchu naplno napoví tradičně závod v rakouském Rechbergu. Úvodní podnik ME je sice už za námi, ale přeci jen odlehlý francouzský závod láká méně pravidelných jezdců, než právě závod v malebném prostředí Alp. ... (pokračování)

Vloženo: 26.04., zařazeno v rubrice: EvropaSaint-Jean-du-Gard / Col St. Pierre

  Pomalu se nám blíží první podnik seriálu ME v závodech automobilů do vrchu. Zahajovat bude francouzský Saint Jean du Gard/Col St. Pierre. Mezi přihlášenými pochopitelně nechybí početná ekipa domácích jezdců, ovšem my se zaměříme na ty jezdce, kteří chtěji startovat v hodnocení ME, protože to částečně napoví o tom, na koho se letos můžeme těšit na evropských kopcích, potažmo na domácím závodě Ecce Homo. ... (pokračování)

Vloženo: 09.04., zařazeno v rubrice: EvropaIII. GMS HILLCLIMB PROLOG Automotodrom Brno

  Domácí vrchaře o víkendu přivítal tradiční závod do vrchu na autodromu v Brně. Nicméně letos se jelo v opačném směru, než dosud, tedy stejně, jako se jezdí okruhy. Pro četné okruháře to byla jistě vítaná změna, nicméně trať tak ztratila kopcový charakter a je s podivem, že byla vůbec pro závody do vrchu schválena. Ale jako úvodní testování je to stále ideální volba. ... (pokračování)

Vloženo: 08.04., zařazeno v rubrice: Mezinárodní mistrovství ČR28a Salita del Costo

  V Itálii se jel závod do vrchu Salita del Costo, který sice není součástí Mistrovství Itálie, ale pro jezdce to je výborná příležitost, jak v ostrém provozu vyzkoušet novou či pozměněnou techniku. Tak jako v jiných letech to přilákalo i evropská italská esa jako je Simone Faggioli, loňský vítěz Christian Merli či třeba Rakušan Christoph Lampert. ... (pokračování)

Vloženo: 08.04., zařazeno v rubrice: EvropaEvropské kalendáře závodů do vrchu

  Zapište si do doářů… ... (pokračování)

Vloženo: 20.02., zařazeno v rubrice: EvropaDomácí vrchařské kalendáře

  Letošní kalendář MMČR ZAV již známe ... (pokračování)

Vloženo: 02.02., zařazeno v rubrice: Mezinárodní mistrovství ČRPozvánka na křest knihy o historii Ústecké 21

  Ačkoliv světlo světa spatřila unikátní publikace mapující celou historii populárních závodů do vrchu na trati v Ústí nad Orlicí během letošního 60. a 61. podniku, čeká nás v pondělí večer v 19 hodin netradiční křest spojený s promítáním a povídáním o závodech do vrchu. Akce se uskuteční v Ostravě, v areálu E-MOTION Park, tedy v areálu moderní motokárové dráhy, kde se i můžete projet na rychlých elektrických motokárách. Celým večerem nás bude doprovázet příjemný hlas Martina Straky, který bude zároveň kmotrem knihy a společně s Romanem Krejčím, autorem publikace, povedou bezesporu zajímavé povídání o automobilových závodech zaměřené na naše kopce, potažmo na Ústeckou 21. ... (pokračování)

Vloženo: 13.09., zařazeno v rubrice: OstatníParádní Masaryk Racing Days

  Příjemné završení těch nejzajímavějších podniků konaných letos na automotodromu v Brně obstaral podnik nazvaný jednoduše Masaryk Racing Days hostující středoevropský šampionát FIA okruhových závodů obohacený o atraktivní BossGP sérii a do minulosti zaměřený seriál HAIGO s monoposty i cestovními vozy. Každý divák si jistě našel své oblíbené místo v bohatém programu, ať již to byl pohled na neskutečně hlasitý projev nejrychlejšího monopostu F1 Rakušana Ingo Gerstla, nebo špičkové výkony vozů formule 3 či atraktivní divize 5 bojující společně s divizí 4. ... (pokračování)

Vloženo: 11.09., zařazeno v rubrice: Okruhy60. jubilejní Ústecká 21 v rekordním balení

  Sobotní závod se jel jako jubilejní šedesátý v bohaté historii závodu, jehož kořeny sahají až do roku 1971. Pořadatelé hnáni touto vlnou připravili krásný počin v podobě opravdu zdařilé knihy velkého formátu, která mapuje historii zdejšího závodu stejně jako i další činnosti místního autoklubu. Vše se stihlo nachystat včas a kniha se hned stala cílem zájmu zejména závodníků, ale i věrných fanoušků. ... (pokračování)

Vloženo: 10.09., zařazeno v rubrice: Mezinárodní mistrovství ČRRally Hustopeče 2018

  Celý cirkus jménem MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V RALLY se přesunul na jížní Moravu, konkrétně do vinic v okolí Hustopečí. Již tradičně si mezi vinice našlo cestu nespočet natěšených fanoušků, které neodradilo ani horké počasí. Ani my jsme u toho nechyběli a s velkou radostí přinášíme krátké foto ohlédnutí ?? ... (pokračování)

Vloženo: 26.07., zařazeno v rubrice: FotogalerieBrno Revival 2018

  Závody automobilů v Brně mají velkou tradici a proto je prakticky příslovečné, že se zde zrealizovala myšlenka závodů historických vozů v areálu výstaviště, kde se právě i v minulosti s veterány začínalo. Jinak závody do vrchu v Soběšicích patří k těm vůbec nestarším na našem území a vítězili zde slavní jezdci jako například Čeněk Junek. Právě slávu kopce v roce 1930 přebírá Masarykův okruh. Po roce se letos uskuteční opět Brno Revival aneb festival rychlosti mezi pavilony, který slibuje přehlídku opravdu početného pole jednak automobilů, ale i motocyklů, samozřejmě historických. Navazuje se tak na závodní tradici spadající až do roku 1935. ... (pokračování)

Vloženo: 20.06., zařazeno v rubrice: OkruhyNejrychlejší Le Mans v historii

  Letošní 86. ročník nejslavnějšího závodu světa, tedy čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans je historií. Zvítězila konečně Toyota, která již několik let tomuto závodu dominovala, ale chyběl ji důležitý krůček k vysněnému cíli – dokončit závod relativně bez problémů a tedy zvítězit. Mohlo se tak stát v roce 2016, kdy zůstala stát v posledních minutách, mohlo tomu tak být i loni, kdy závod do odstoupení plně ovládala, ale až letos se konečně podařilo zvítězit a obě Toyoty na prvních dvou místech odjely závod prakticky bez problémů s velkým nasazením. Přesto, že se objevily různé hlasy tvrdící, že to Toyota měla jednoduché poté, co se vzdaly účasti týmy Audi a posléze i Porsche, právě statistiky, které jsme zpracovaly, ukazují, že Toyota jela pořádně rychle a vyhrála zcela zaslouženě. ... (pokračování)

Vloženo: 18.06., zařazeno v rubrice: LeMans/WECInfarktové Ecce Homo ovládl Christian Merli

  Velmi nabité startovní pole přímo vyzývalo k návštěvě našeho nejvýznamnějšího závodu do vrchu na věhlasné trati Ecce Homo, která se klikatí z města Šternberka nejprve mezi domy, aby záhy sluncem sledované úseky vystřídala temná zákoutí lesních porostů, které tak rády zadržují mokro na vozovce, tedy pokud zaprší. Poslední dva ročníky bylo počasí vždy zlobivě proměnlivé a závěrečná jízda se již tradičně jela na mokru. Nejinak tomu bylo letos. Jen toho napětí bylo poněkud více, než bychom si přáli, ale nic nemohlo zkazit radost z úchvatných závodů kořeněných traťovými rekordy, nad kterými by rozum mohl zůstat stát, jenže i on upadl.. Nový rychlostní průměr rekordu má totiž hodnotu 174 km/h.. ... (pokračování)

Vloženo: 06.06., zařazeno v rubrice: EvropaEcce Homo - nejlepší dosažená jízda

  Podle údajů časoměřičů jsme sestavili pořadí všech jezdců. U každého byly započítány všechny dosažené výsledky. Občas údaj chybí, ale v naprosté většině bylo vše v pořádku. Jedná se tedy nejlepší výsledek z obou tréninkových jízd i závodních jízd. ... (pokračování)

Vloženo: 04.06., zařazeno v rubrice: EvropaEcce Homo - dosažená rychlost v sektoru T3

  Podle údajů časoměřičů jsme sestavili pořadí všech jezdců. U každého byly započítány všechny dosažené výsledky. Občas údaj chybí, ale v naprosté většině bylo vše v pořádku. Jedná se tedy nejlepší výsledek z obou tréninkových jízd i závodních jízd. ... (pokračování)

Vloženo: 04.06., zařazeno v rubrice: EvropaEcce Homo - sektor T3 4900 metrů po startu

  Podle údajů časoměřičů jsme sestavili pořadí všech jezdců. U každého byly započítány všechny dosažené výsledky. Občas údaj chybí, ale v naprosté většině bylo vše v pořádku. Jedná se tedy nejlepší výsledek z obou tréninkových jízd i závodních jízd. ... (pokračování)

Vloženo: 04.06., zařazeno v rubrice: EvropaEcce Homo - sektor T2 100 metrů po startu

  Podle údajů časoměřičů jsme sestavili pořadí všech jezdců. U každého byly započítány všechny dosažené výsledky. Občas údaj chybí, ale v naprosté většině bylo vše v pořádku. Jedná se tedy nejlepší výsledek z obou tréninkových jízd i závodních jízd. ... (pokračování)

Vloženo: 04.06., zařazeno v rubrice: EvropaEcce Homo - sektor T1 20 metrů po startu

  Podle údajů časoměřičů jsme sestavili pořadí všech jezdců. U každého byly započítány všechny dosažené výsledky. Občas údaj chybí, ale v naprosté většině bylo vše v pořádku. Jedná se tedy nejlepší výsledek z obou tréninkových jízd i závodních jízd. ... (pokračování)

Vloženo: 04.06., zařazeno v rubrice: EvropaHle, Člověk již klepe

  Nejrychlejší automobilový závod v republice? Každoroční svátek motorsportu se nezadržitelně blíží. Přijměte tedy malou pozvánku na jeden z nejdůležitějších motoristických podniků u nás mající obrovsky bohatou historii a pyšnící se stále tak neskutečně rychlými jezdci a špičkovou technikou podpořenou přítomností několika týmu s tovární podporou. Co nás tedy čeká? ... (pokračování)

Vloženo: 31.05., zařazeno v rubrice: EvropaFIA WEC Total 6 hodin Spa Francorchamps reportáž

  Úvodní podnik seriálu FIA WEC mistrovství světa ve vytrvalostních závodech sice nanebídl tolik bojů o celkové vítězství, jako v minulých letech, ale na dramatičnosti a krásných situacích rozhodně nešetřil. A v cíli se radoval tovární tým Toyota, jehož vozy projely cílem těsně za sebou. ... (pokračování)

Vloženo: 05.05., zařazeno v rubrice: LeMans/WECREDAKCE: Roman Krejčí All rights reserved, Ó 2002-2017


Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist