úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Dvě vítězství Michlů na dvou koncích Evropy

Tisková zpráva

O víkend 19.-21. května 2006 závody Mistrovství Evropy automobilů do vrchu obsadily kopce vzdálené od sebe cca 2000 km: historici bojovali o stupně vítězů v bližší slovinské Sevnici, zatímco moderní automobily se týden po španělském Fitu setkaly v portugalské Estrele.

Dan Michl se Škodou Octavií KitCar byl ve třetím mistrovském závodě opět nejúspěšnějším Čechem, po třetím letošním vítězství ve skupině A si odváží dalších dvacet bodů do hodnocení ME a stále se drží v čele průběžného hodnocení. Jako druhý ve skupině Adojel Jaromír Malý (Ford Escort KitCar), třetí místo patřilo Alfredu Hilgerovi (BMW E36/M3). Ve skupině N opět zvítězil Jörg Weidinger (BMW M3), který se s Danem Michlem dělí o první příčku v pořadí potenciálních Mistrů Evropy, na druhém místě dojel Vladimír Doubek (BMW M3) a v těsném závěsu za ním Peter Jureňa (Mitsubishi Evo VIII). Nejlepším jezdcem ve skupině SP byl opět Piergiorgio Bedini (Alfa Romeo 147), jehož zisk třetího vítězství v řadě staví vedle Dana Michla a Jörga Weidingera na pomyslný nejvyšší stupeň. Další druhé místo pro ČR získal PetrVojáček s Alfou Romeo 147, také ve skupině SP, na třetí pozici v této skupině dojel Martin Jerman.

Mezi sportovními vozy skupiny E2 se v Estrele dokázal nejlépe prosadit zkušený Giulio Regosa (Lola SC Ateneo), na druhém místě následovaný Renzo Napionem (Reynard F3000). Otakar Krámský na Reynardu tentokrát dosáhl na bronzovou příčku a bramborová medaile patří Milanu Svobodovi s Dallarou. Favorizovaný Ingo Martínez byl po protestu Italů diskvalifikován. Závodníci i stroje si nyní necelých 14 dní odpočinou a o prvním červnovém víkendu je přivítáme v České republice: 4. června odstartují do závodu Ecce Homo ve Šternberku.

Slovinská Sevnica přivítala evropské historiky. Dvojnásobný mistr Evropy v závodech historických vozů Josef Michl se Škodou 130 RS opět zvítězil ve své kategorii 2, v kategorii 4 si vedl nejlépe Petr Tykal (MTX 1-03), na druhém místě dojel Lubomír Foral (MTX 1-02). V kategorii 1 na stařičkém Hakaru H/1 ve své třídě zvítězil František Čečil.

Stejně jako adepti na mistry Evropy v závodech moderních vozidel míří i historici k nám - na rozdíl od nových vozů se však starší automobily předvedou už o příštím víkendu v Ústí nad Orlicí, týden nato se všichni sejdou ve Šternberku.

Autor: Michl Motorsport/CZ  (Všechny články autora)
Rubrika: Tiskové zprávy  (Všechny články rubriky)

Článek publikován: 21.05.2006
Přečteno: 4232 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021