úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | Le Mans Serie | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Slovakia Matador - První trénink

Tisková zpráva

V prvom tréningovom kole zvíťazil Fausto Bormolini na Formule 3000

Pezinská Baba, 22.7.2006 – Víťazom prvého tréningového kola Majstrovstiev Európy v pretekoch automobilov do vrchu SLOVAKIA-MATADOR, ktoré sa konajú v týchto dňoch na Pezinskej Babe sa stal Fausto Bormolini na Lola Cossworth F3000 s časom 2:05,703. Druhý skončil maďarský reprezentant Laszló Szász na automobile Reynard Nipon so stratou 0,549, pred Hermannom Waldym, ktorý jazdil na automobile Formel 3000 Reynard. Ten na víťaza tréningového kola stratil 1,214 s. Zo slovenských zástupcov sa najlepšie umiestnil Juraj Sládečka na vozidle Lola F3000.

Tréningové kolo pre poruchu automobilu nedokončil náš najlepší formulový jazdec Jaroslav Krajči na vozidle Ralt F 3000.

Prvé kolo tréningu si odjazdili aj známe politické osobnosti – prezident SR Ivan Gašparovič a podpredseda NR SR Viliam Veteška. Z nich si lepšie viedol Veteška, ktorý skončil na 115. mieste, prezident SR Ivan Gašparovič sa umiestnil na 121. mieste.

Na Pezinskej Babe tohto roku chýba minuloročný víťaz Ander Vilariňo zo Španielska, ktorý sa zotavuje z operácie kolena. Tím Vilariňo Motorsport však na pretekoch Slovakia -Matador reprezentuje jeho sestra Angela Vilariňo, ktorá sa umiestnila na výbornom 14. mieste.

Organizátori pretekov dnes ráno oficiálne zaregistrovali 143 pretekárov zo Slovenska, Českej republiky, Rakúska, Nemecka, Talianska, Slovinska, Maďarska a Španielska. Nechýbajú medzi nimi také známe mená ako slovenský reprezentant a momentálne šiesty jazdec seriálu ME automobilov do vrchu Peter Jureňa, ale aj Jozef Béreš ml., Jozef Studenič, Jaro Homola, či Julo Konček. Silná je aj zahraničná konkurencia – na Pezinskej Babe totiž nechýbajú momentálne vedúci pretekári tohtoročného seriálu ME pretekov automobilov do vrchu (skupina N) Dan Michl (CZ) a Jorg Weidinger.

Druhé tréningové kolo je naplánované na 14.00 hod.