úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Kdo co letos chystá…

Co si vrabci šeptají u nás a v Evropě

14.2.2005
Jan Vonka, který se nyní věnuje zejména okruhovým závodům jako je prestižní šampionát FIA GT. Ovšem se svým krásným Porsche 911GT3RS by se letos rád objevil na vybraných závodech do vrchu, mimo jiné na Rechbergu, Ecce Homo či Babě. Kromě toho bude opět připravovat závod na části staré brněnské trati Vzhůru Farinovou zatáčkou.

4.2.2005
Včera večer byla potvrzena účast Simone Faggioliho v celém šampionátě Mistrovství Evropy 2005 s podporou tovární Oselly a pneumatikářé firmy Marangoni. Dalšími potvrzenými piloty ve skupině CN jsou Zerla, který bude pilotovat vůz právě po Faggiolim a Cinelli. Bohatou účast slibuje první závod v Rechbergu, kde se chystá testovat své vozy i několik dalších Italů, takže bychom mohli vidět závod za účasti Faggioliho, Irlanda, Regosy, Cinelliho, Magliony, Merliho, Camarlinghiho a samozřejmě našeho Krámského a Itala Bormoliniho, který tyto informace poskytl. Navíc se hovoří o možném startu nového vozu francouzské značky Norma. Rakousky závod tak možná bude posledním opravdu velkým soubojem krásných spiderů, před změnou v kategorii II plánovanou na rok 2006.

28.1.2005
Starty Omara Magliony v ME 2005 jsou nyní s otazníkem, protože se čeká na vyjádření jeho nového sponzora, který rozhodne o letošním nasazením tohoto mladého a velmi rychlého italského pilota.

Špičkoví italští jezdci Irlando, Iaquinta a de Biasi zůstávají letos pouze v závodech domácího vrchařského šampionátu CIVM.

Sebastien Petit byl v roce 2004 jedním z nejrychlejších pilotů sportovních prototypů v závodech do vrchu. Stal se vicemistrem Francie, kdy startoval na voze Osella skupiny CN podle specifikace FIA před zavedením restrikcí. Nyní pro letošní ročník má tento mladý Francouz přesedlat do vozu formule 3000.

Denny Zardo rok po té, co se stal Mistrem Evropy v závodech do vrchu dominoval a získal titul v prestižním italském okruhovém šampionátě sportovních prototypů. Kam budou jeho kroky směřovat dále?

8.1.2005
Michal Patera, který se věnuje závodům historických vozů připravil pro letošní sezónu druhý vůz Fiat 128, se kterým by se měl na kopcích objevit Milan Stejskal, který si loni vyzkoušel na okruzích rychlý prototyp Lucchini BMW svého týmu GMS.

Jaromír Malý, který před časem koupil vůz BW 320SP od týmu BMW Team Krámský pojede letos zejména Mistrovství Evropy s vozem Ford Escort Kit-Car. Doma se objeví asi méně často. Vůz BMW 320SP bude na Mistrovství Evropy vodit Petr Vojáček, zatímco doma by se měl objevovat za volantem vozu BMW M3 skupiny M.

4.1.2005
Kdo nakonec pojede v kategorii II v ME 2005? Můžeme počítat s návratem Simone Faggioliho, který bude útočit na evropský trůn. Dále se objeví úřadující Mistr Evropy Giulio Regosa, Fausto Bormolini, Otakar Krámský, Piergiorgio Bedini, Franco Cinelli a Merli, dále snad Magliona a Zerla. Tedy samí Italové a náš nejrychlejší a nejúspěšnější vrchař.

Každého, kdo pamatuje vyjímečný vůz Faust P94, se kterým brázdil velmi úspěšně evropské kopce Rüdiger Faustmann, může potěšit, že se vůz dočkal velké přestavby ze skupiny C3 do CN. Pilotovat by ho měl známý jezdec Leibach. Vůz je poháněn motorem BMW 3.0. Účastnit se bude zejména kopcového šampinátu pro prototypy - AvD Sportwagen Berg Cup.

Po těžké havárii při závodě v Ibergu nebylo jasné, zdali u nás dobře známý Erich Öppinger bude dále závodit. Podle zpráv však letos opět bude pojede, držíme mu palce.

Proslýchá se, že s vozem Mercdes CLK DTM se na kopcích objeví letos Norbert Brenner, který by tak mohl konkurovat Georgovi Plasovi a jeho speciálu BMW-Judd.

Další sportovní vozy z produkce francouzské značky Norma se objeví letos v okruhovém šampionátu VdeV, který je určený pro cestovní a sportovní vozy a má charakter vytrvalostních závodů. Ovšem Norma přichystala i vůz specifikace pro závody do vrchu. Vůz nese označení Norma M20 Evo2005. Francouzi by se ovšem rádi vrátili i do LeMans, kde jeli naposledy v roce 2003.

Po loňské úspěšné sezóně Michala Doláka v mezinárodním seriálů sportovních a formulových vozů Sportscars Challenge, zakoupil tým Cardo nový vůz. Představil se s ním již loni v říijnovém setkání Proto-Cupu a s tímto vozem bude letos startovat a dodejme, že šance na zlepšení svého bronzového umístění za celou sezónu má opravdu velké. Jedná se o prototyp vozu PRC s motorem z někdejší formule 1. Podobný vůz existuje pouze v tomto jediném exempláři a dosud ho pilotoval syn známého Waltera Pedrazzy, Emanuel.

8.11.2004
Nejvýraznější konkurenci ve své historii zřejmě nabídne příští rok v ME skupina SP. Vladimír Doubek mladší, který prodal svou Osellu do Francie přestoupí do početného týmu okolo Petra Vojáčka, který bude nadále startovat s vozem Opel OPC. Na příští rok se chystá již třetí vůz OPC. Jeden z nejlepších pilotů cestovních vozů v Evropě, Jaromír Malý, zakoupil před pár dny vůz BMW 320SP od Otakara Krámského a rovněž v barvách reprezentace se může objevit v závodech ME 2005.

5.11.2004
Bylo řečeno, že od roku 2006 budou připuštěny do ME i formulové vozy, které zatím měly vlastní Pohár FIA. S formulemi se do Poháru FIA 2005 údajně chystá například Napione, Nevěřil, Krajčí, Regal, Szasz, Waldy, Vilarino, de Pellegrini, D'Alpaos. Mezi prototypy skupiny CN by se měl opět objevit Simone Faggioli, který byl výrazným oživením ročníku 2003 a pochopitelně letošní Mistr Evropy Giulio Regosa. Mimo ně se na Evropu chystá Magliona, Bedini, Merli a možná i Cinelli. Z našich jezdců možná nepojede Krámský, o němž se také mluví jako o jezdci s formulí 3000, i když ji podle našich informací zatím nemá, stejně jako Patrick Semlbauer. Spekuluje se o skupině GT, kde by se mohl objevovat Ital Isolani na Ferrari, případně třeba i Robert Šenkýř, který však o kopcích již nepřemýšlí. Jean Marc Charvin přesedá ze skupiny SP do týmu Petera Jureni, a oba budou vodit Mitsubishi Lancer Evo. V rámci formulových vozů by chtěli posílit letos uspěšní jezdci Milan Svoboda a Adam Klus, kteří by případně také mohli startovat v poháru FIA…Autor: Roman Krejčí  (Všechny články autora)
Rubrika: Evropa  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 14.02.2005
Přečteno: 3881 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021

Související články:REDAKCE: Roman Krejčí All rights reserved, Ó 2002-2017


Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist