úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Ústí nad Orlicí - Aktuálně

Informace před a z průběhu závodu

29.5. - 19:20
Závod skončil přes velkou snahu Jaroslava Krajčího triumfem Španěla Vilarina, který opět posunul hodnotu traťového rekordu. Oba zmínění jezdci podali vynikající výkon a jejich umění je pozvánkou na příští víkend do Šternberku na Ecce Homo. Ovšem perfektní bojovnost letos opět předvedl i Otakar Krámský, který díky první velmi rychlé jízdě za sebou zanechal Dušana Nevěřila. Kompletní výsledky naleznete ve zvláštním článku. Fotografie budeme průběžně přidávat.


Ve druhé jízdě byl závod přerušen po havárii jednoho z vozů skupiny H. Dnešní časy potvrdily, že nový povrch je velkým přínosem a zatímco Vilarino dokázal ještě o 1,5 sekundy zrychlit, oproti loňským nejlepším časům se zlepšili i Krajčí a Krámský. Dan Michl dokázal držet krok s Jardou Malým, dokonce byl v jedné jízdě i rychlejší, ale nakonec to nestačilo. Smůlu měl Benedikt, když v první jízdě po poruše vozu Vojáčka ml. musel opakovat a ve druhé se opřel o svodidla. Pro doplnění, včera Vilarino nestartovat protože se přihlásil pouze do Evropského mistrovství formulových vozů, který se jede až dnes na tři jízdy.


28.5. - 18:45
Závod vyhrál s přehledem Slovák Jaroslav Krajčí, který po triumfu v Rechbergu zajel další výborný závod. Španěl Vilarino do závodu nenastoupil. Krámský se udržel před Nevěřilem za nímž dojel Svoboda. Semlbauer druhou jízdu nedokončil. Josef Komárek byl nejrychlejším cestovním vozem. Mezi historiky dominovaly spidery, tzv. placky, jak jsme zvyklí. Vyhrál Petr Vondrák před Rokytou, oba MTX a třetí byl Eisenhut na Lole. Po probkémech v tréninku se nedařilo ani v závodě Pavlu Práškovi a nedokonřila ani Edita. Straka byl nejrychlejší v kategorii cestovních vozů, Klus pak vyhrál třídu někdejších easterů. Výsledky najdete v samostatném článku.

28.5. - 12:40
Španěl Vilarino překonal ve druhém tréninku traťový rekord a udržel si tak vedení. Nejrychlejší jezdci:
1. Vilarino - 1:50,01
2. Krajčí - 1:53,39
3. Krámský - 1:58,29
4. Nevěřil
5. Semlbauer


28.5. - 11:00
V prvním tréninku dominoval Vilarino, kdž zajel čas jen těsně za traťovým rekordem. Jeho vůz jede opravdu dobře a i viditelně je znát síla motoru. Na dalších místech byli dle očekávání Krajčí a Nevěřil sledování Semlbauerem a Krámským. Patrickův návrat tak má šťávu, ovšem je potřeba dodat, že se jedná o první trénink. V historicích byl první Petr Vondrák před Editou Práškovou a Rokytou. Problémy měl Komárek mladší a Rybníček, když oba nedojeli. Stejně tak měl problémy i Klus na Avii.


27.5. - 23:00
Přinášíme fotografie většiny vozů, které budou spolu se svými jezdci hlavními aktéry víkenodvých závodů v Ústí nad Orlicí. Zajímavostí je start Patricka Semlbauera, kterého na našich kopcích velmi rádi znovu uvidíme. Potvrdila se naše informace o absenci Miloše Beneše, takže barvy placek bude hájit Krámský. Ze Španělska přijela jen jedna silná formule s pilotem Vilarinem. Společně s Krámským, Nevěřil a hlavně letos velmi dobře jedoucím Slovákem Krajčím budou hlavními taháky závodu, který ovšem nabízí celou řadu zajímavých vozů i jezdců. Nezapomeňmě na tradiční borce Svobodu a Fajkuse, které nyní rozšířil Semlbauer, dále potěšila účast Pavla Práška s Chevronem F3. Nechybí Edita Prášková s formulí 2 Chevron či rodina Vondrákových. Zajímavostí je start Miloše Černého na Aero Minoru a pochopitelně atrakcí je Miroslav Adámek na NSU či Rokyta na MTX 2-03 a krásný spider Lola Eisenhuta.


Při předváděcím jízdách vozu Lucchini Miloše Beneše z týmu GMS došlo k poškození pístu motoru a start žlutého vozu je ohrožen. Diváci se mohou těšit na lahůdku v podobě dvou formulí 3000 resp. Nippon s jezdci Vilarinem a Martinezem. Vilarino mladší, syn několikanásobného Mistra Evropy je velkým adeptem na pokoření traťového rekordu, který zde drží Jaroslav Krajčí s vozem Lola F3000, který stejně jako Čech Dušan Nevěřil budou rovněž o víkendu bojovat o zlatou medaili. V pátek přineseme první fotografie a další servis podle možností bude následovat v průběhu víkendu. Oproti původnímu příslibu se odhlásili Italové de Biasi a Mamprin.
Celá trať se letos dočkala nového povrchu, který by měl výraznou měrou přispět ke zlepšení výkonů, bezpečnosti a šetrnosti k vozům.

Literatura, odkazy, zdroje

http://www.sweb.cz/ustecka21

Autor: www.vrchy.com  (Všechny články autora)
Rubrika: Mezinárodní mistrovství ČR  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 29.05.2005
Přečteno: 5193 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021

Související články:REDAKCE: Roman Krejčí All rights reserved, Ó 2002-2017


Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist