úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Matador Motorsport v Mostě

Autodrom Most zažil druhé pokračování seriálu MMČR v závodech na okruzích

Druhou zastávkou seriálu MMČR 2007 v závodech automobilů na okruzích se stal mostecký Autodrom. Matador Motorsport Team zde startoval opět s oběma vozy BMW M3 GTR a po sedmém místě v prvním brněnském závodě zaznamenal další zlepšení výsledku, když se vůz BMW M3 GTR s jezdci Šenkýřem a Friedem umístil na čtvrté pozici v absolutním hodnocení vytrvalostního tříhodinového závodu divize 4. Druhý týmový vůz BMW M3 GTR s posádkou Vencálek, Líbal hlavní závod víkendu dokončil na pěkném dvanáctém místě absolutně. V klasifikaci vozů s objemem do 3500ccm pak oba vozy obsadili 1. a 4.místo.

AUTODROM MOST (11.-13.5.2007)

BMW M3 GTR s Markem Friedem odstartovalo do závodu z 9.pozice na startovním roštu a Marek vyrovnanými časy výchozí postavení postupně zlepšoval. Přibližně po hodině jízdy dokonce chvíli figuroval i na průběžné třetí příčce, jenže poté nezaregistroval signalizaci žlutými vlajkami a předjel jednoho z pomalejších vozů, za což si vysloužil drive through trest a pád na sedmé místo.

Po devadesáti minutách přebíral vůz Robert a i přes ne zrovna optimální výkon motoru, zaviněný jedním ucpaným vstřikovacím ventilem, postupně ze sedmého místa postoupil až na místo páté, které se po diskvalifikaci jednoho z Lamborghini (nepovolené úpravy na výfuku) proměnilo v konečné čtvrté místo absolutně a ve vítězství v klasifikaci do tři a půl litru.

„Až na Markovu chybu s předjetím na žlutou vlajku jsme odjeli další bezchybný závod. Poslední dvě hodiny jsme měli problémy s vynecháváním jednoho válce vinou poruchy jednoho vstřikovače, ale náš motor se s tím vyrovnal a i přes zpomalení časů na kolo jsme vůz dovezli do cíle na velmi slušné čtvrté pozici,“ uvedlo po závodě Robert Šenkýř

Na výborný výsledek dosáhli také Petr Vencálek s Petrem Líbalem, když celý závod odjeli bez sebemenšího zaváhání a konečná třetí pozice v divizi do tři a půl litru a dvanáctá absolutně je v dané konkurenci úspěchem. „Máme za sebou další krásný závodní víkend, začínám se do toho po roční pauze opět dostávat. Potřebuji někde najít zhruba dvě vteřinky na kolo a pak budu úplně spokojen. V průběhu letošní sezóny také dostaneme výkonnější motor, to by nás v celkové klasifikaci mělo posunout ještě výš,“poznamenal po skončení závodu Petr Vencálek.

V neděli byl na programu sprint divize 4 cestovních vozů na třináct kol. Robert Šenkýř do něj odstartoval ze sedmé pozice startovního roštu a hned po startu se probojoval na páté místo za tři vozy specifikace DTM a Porsche 997 Milana Bezáka. Ve čtvrtém kole již Robertův náskok na šesté Ferrari činil více než dvě stě metrů, znovu se však objevily potíže se vstřiky a Robert tak v průběhu šestého kola raději zajel do boxů a ze závodu odstoupil. Druhé BMW M3 GTR s Markem Friedem za volantem statečně bojovalo o desátou pozici, v předposledním kole však odlétl od jednoho z vozů před ním kámen a roztrhl Markovi hadici k servo řízení. Marek tak musel slevit na tempu a v cíli byl klasifikován na konečné dvanácté příčce.

„Nevím, co se se vstřiky děje, v sobotu i v neděli nás potkal stejný problém. Musíme v klidu v dílně prověřit, jestli se nejedná o závadu v kabeláži nebo o nekvalitní benzín. Škoda jistého pátého místa, určitě bych se ještě pokusil zaútočit i na čtvrtého Bezáka,“ podotkl k nedělnímu sprintu Šenkýř.

Další závod Mezinárodního mistrovství České republiky na okruzích se uskuteční 8.-10.6.2007 znovu na Autodromu v Mostě. Ještě předtím se však zúčastníme dvou závodů Mistrovství ČR do vrchu v Ústí nad Orlicí (26.-27.5.2007) a Ecce Homo (2.-3.6.2007. Náš tým zde bude zastupovat Petr Líbal, který bude s vozem BMW M3 bojovat o body ve skupině A a Marek Fried s vozem BMW M3 GTR ve skupině E1.Autor: Matador Team /CZ  (Všechny články autora)
Rubrika: Tiskové zprávy  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 21.05.2007
Přečteno: 3939 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021

Související články:REDAKCE: Roman Krejčí All rights reserved, Ó 2002-2017


Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist