úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Zeptali jsme se Denny Zarda

Exkluzivní rozhovor s Mistrem Evropy 2004 v kategorii sportovních prototypů

La vostra prima stagione nel campionato europeo montana (CEM) era molto succesful, voi ottiene il titolo. Quando credete che siate il vincitore?
Vaše první sezóna v Mistrovství Evropy v závodech do vrchu byla velmi úspěšná, získal jste titul. Kdy jste uvěřil ve vítězství?

E' stata una bellissima stagione combattuta dall'inizio alla fine. Mi sono reso conto di aver vinto solo quando ho tagliato il traguardo.
Byla to nejkrásnější sezóna od začátku do konce. Vítězství jsem si uvědomil teprve ve chvíli, kdy jsem projel cílem.


Come avete ritenuto prima di ultimo calore nella corsa finale che e dietro il Simone rivale?
Jak jste se cítil před poslední jízdou posledního závodu, když jste byl druhý za rivalem Simonem Faggiolim?

Sapevo che ce la saremmo giocata fino in fondo,devo essere sincero pensavo di essere un po piu avantaggiato dopo le prove del sabato, invece avevano fatto un buon lavoro di messa a punto della vettura anche loro.
Věděl jsem, že mezi námi se bude rozhodovat až do konce a abych byl upřímný, cítil jsem se po sobotním tréninku trochu ve výhodě.


Le regole degli automobili del gruppo CN sono state cambiate. Alcuni piloti non continueranno in 2004. Che cosa e i vostri pensieri circa l'anno 2004? I vostri programmi per l'anno 2004?
Technické předpisy pro vozy skupiny CN se změnily. Někteří piloti nebudou pokračovat v Mistrovství Evropy v roce 2004. Jak vy vidíte rok 2004? Jaké jsou Vaše plány na rok 2004?

Ho saputo del cambiamento delle regole per il 2004.Io penso che oltre a limitare le potenze e l'aereodinamica delle vetture dovrebbero spendere piu soldi per la sicurezza delle strade. Io corro nel Campionato Italiano Prototipi come pilota ufficiale Osella.
Vím o změnách předpisů pro rok 2004. Myslím, že kromě omezování výkonu a aerodynamiky vozů by mělo být více peněz věnováno na zvýšení bezpečnosti tratí. Já budu v roce 2004 startoval v italském okruhovém šampionátě prototypů jako tovární pilot Oselly.


Pensate il cambiamento alle regole siete buoni per lo sport e per i ventilatori?
Myslíte si, že změny předpisů jsou dobré pro sport a pro fanoušky?

Purtroppo e una domanda a cui non so dare risposta.Mi auguro che la salita diventi piu popolare e piu seguita dai mass media.
Bohužel je to otázka, na kterou neznám odpověď. Jen si přeji, aby se závody do vrchu staly populárnějšími a více je sledovala masmédia.


Che cosa il la maggior parte stava interessando per voi a 2003, l'esperienza migliore di CEM? e che cosa era l'esperienza difettosa?
Co bylo pro Vás nejzajímavější v roce 2003, nejlepší zážitek z Mistrovství Evropy a co bylo tou nejhorší zkušeností?

Quando sono partito all'inizio dell'anno non sapevo quali sarebbero stati i miei risultati,sapevo che avrei potuto far bene ma non immaginavo che avrei vinto il campionato al primo anno.C'erano troppe incognite.L'esperienza migliore e stata assimilare velocemente le gare e la messa a punto della macchina.
Když jsem začínal tuto sezónu, nevěděl jsem, jaké výsledky přinese. Věděl jsem, že mám na dobrý výsledek, ale nikdy jsem nepomýšlel na možnost vyhrát mistrovství v prvním roce. Bylo příliš mnoho neznámých. Nejlepší zkušeností bylo přizpůsobování se způsobu závodů a nové seřízení auta.


Quale pista il la maggior parte stava interessando per voi (piu popolare per voi) e quale corsa che non avete gradito?
Která trať byla pro Vás nejzajímavější (nejoblíbenější) a který závod se Vám nelíbil?

Come popolarita credo tutte le gare in quanto io ero un pilota sconosciuto in salita.La gara che non mi e piaciuta e stata sicuramente Trier.
Líbily se mi prakticky všechny závody, díky mé malé dosavadní zkušenosti se závody do vrchu. Závod, který se mi zcela určitě nelíbil, byl ten v Trieru.


Děkujeme za rozhovor.

Denny Zardo vybojoval jako nejmladší jezdec v historii ME titul v nejtěsnějším možném rozdílu…

Autor: Roman Krejčí  (Všechny články autora)
Rubrika: Evropa  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 09.01.2004
Přečteno: 4322 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021

Související články:REDAKCE: Roman Krejčí All rights reserved, Ó 2002-2017


Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist