úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Rechberg - zajímavosti

Před závodem

22.4. - 14:48


Pozornější čtenář zajisté poznává fotografii Denny Zarda z Rechbergu 2003, kterou jsme pořadatelům do Rakouska poskytli a objeví se tak nejen na oficiálním plakátu, ale i na dalších materiálech letošního závodu, což nás těší :-))
22.4.

Závod na oblíbené trati Rechberg se nezadržitelně blíží. Naše redakce vyráží do Rakouska zítra ráno a pokud bude vše fungovat, každý večer (pozdní) přineseme na stránkách aktuální informace a pár fotografiíí. Takže již v pátek (snad kolem půlnoci) bude na www.vrchy.com stručná informace, kdo přijel, koho jsme nepotkali a určitě bude zajímavé zvěřejnění některých bových vozů, které se na letošní evropský šampionát vydají.

Co se týče informací z Rakouska, moc toho není. Kontaktovali jsme známého jezdce Herberta Pregartnera, jehož krásné modré a velmi rychlé Porsche známe i ze Šternberka, protože ve startovní listině chyběl. Jezdec nám sdělil, že byl před šesti týdny na operaci a čeká ho ještě 3 týdny rehabilitace. Ale věří že další závod Sommer již bude závodit.Tým Osella měl původně v Rechbergu startovat na novým spiderech Osella PA21 Junior s objemem motoru 1600ccm, ale bohužel ani Pasquale Irlando ani sympatická jezdkyně Gabriela Pedroni nepřijedou. Stejně tak má údajně chybět Simone Faggioli, který se loni postaral spolu s Denny Zardem o mimořádně napínavý souboj o titul. Nepojede ani jeden z nich. V rámci nových regulí pro skupinu CN se dá očekávat tlak na titul zejména v osobě Andrea de Biasiho, který již loni ukázal, že dvoulitr mu sedí. Mezi startujícími nebude ani Michaela Votavová, která se letos možná vůbec na závodech neobjeví. Bohužel, jak to bývá, chybějí finance. Bezesporu zpestřením soubojů o titul bude příchod italských to pilotů Claudia Giobbiho (SP) a Rudi Bicciata (A), takže se naši jezdci a reprezentanti v těchto skupinách mohou těšit na větší souboje o prvenství, kam oba Italové chtějí zajisté mířit.

15.4.

Pozorný čtenář si mohl všimnout, že do rakouského Rechbergu se chystají dva zajímaví jezdci v kategorii I. cestovních vozů. Prvním z nich je Rudi Bicciato na Mitsubishi Lancer Evo 6 ve skupině A. Tento Ital má za sebou dvě sezóny s tímto vozem, dříve startoval a vítězil ve skupině N na Fordu Escort. Jedná se tak o navýšení konkurence ve skupině A, pokud Bicciato pojede více závodů. Dalším velmi rychlým jezdcem je Claudio Giobbi, který bude dělat velké nepříjemnosti českým jezdcům ve skupině SP. Giobbi při svých dvou startech v této skupině v závodech ME nenašel rovnocenného soupeře. Jeho BMW 320 E46 bude velmi rychlou zbraní. Do skupiny SP se chystá dále Francouz Jean Marc Charvin s ex-továrním vozem Peugeot 306.

Mezi prototypy chybí zatím jméno Vladimíra Doubka, ale i jeho tým se chystá do Rakouska, podle našich informací tým nakoupil nové díly potřebné pro nové předpisy a o tomto víkendu bude z Itálie přivezen motor od ladiče Armaroliho, který jej opatří novou elektronikou. Zajímavostí ve startovní listině je vůz Laszlo Szasze, který je přihlášen no voze Reynard Nippon 2001. Nemáme žádné informace o tomto voze, zda se jedná opravdu o dovezený vůz z japonské obdoby F3000, nicméne jakási změny oproti minulým letům je tu cítit… Škoda že avizovanou italskou F3000 týmu Tschager bude vodit Ivano de Pellegrini a nikoliv Franz Tschager.

Vyžádali jsme si alespoň tuto startovní listinu, ale ta zdaleka ještě není konečná, takže už tak nabité pole jezdců se ještě rozšíří. Tradičně se očekává velmi početné pole českých jezdců. O dalším dění se pokusíme průběžně informovat.

Poslední zprávy z dění okolo ME 2004 říkají, že se nakonec přeci jen pojede závod do vrchu Turckheim jako součást ME a tím pádem bude opět 12 závodů.Autor: Roman Krejčí  (Všechny články autora)
Rubrika: Evropa  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 22.04.2004
Přečteno: 9617 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021

Související články:REDAKCE: Roman Krejčí All rights reserved, Ó 2002-2017


Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist