úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Rechberg - aktuálně

Aktuální informace25.4. - 18:30

Nedělní závod proběhl za krásného slunečního počasí. Krajčí se na startu nakonec objevil, ale naopak neodstartoval Dušan Nevěřil. Roli favorita splnil domácí pilot Hermann Waldy na nejsilnějším voze, který dosahoval na rovných úsecích rychlost přes 220 km/h a zvítězil v absolutním pořadí. Otázku, zda budou ve skupině CN rychlejší dvoulitry či omezené třílitry odpověděl rázným způsobem Giulio Regosa, který vykročil do letošní sezóny nejlépe. Ostatně byl to právě Rechberg, kde před lety získal jedno ze svých vítězství v rámci ME. Ve skupině A se velmi zlepšili rekordy, vítězství před Šenkýřem obhájil Pulič na výborně připravením voze BMW M3. Zajímavé souboje nabídla letos skupina SP, kde snad nejvíce potěšil Dan Michl, který obsadil druhé místo za BMW jezdce Bradariče. Krámský tak sice nestál na stupních vítězů ve své skupině CN, ale radost mu udělali nájemní jezdci skupin A a SP. Meziu formulovými vozy soupeřících o body do FIA challenge vyhrál zmíněný Krajčí před naším Milanem Svobodou na dvoulitrovém voze Reynard. Byl to velký úspěch, vzhledem k tomu, že se zde sešel slušný počet vozů F3000. V závodě historických vozů jsme tentokrát neměli žádného zástupce.

Výsledky:

CN - 1. Regosa, 2. Bormolini, 3. Magliona, 4. De Biasi, 5. Krámský, 6. Doubek, 7. Bedini
A - 1. Pulič, 2. Šenkýř, 3. Liška, 4. Malý, 5. Kogler
N - 1. Wanek, 2. Krug, 3. Jureňa, 4. Beneš, 5. Weidenger
SP - 1. Bradarič, 2. Michl, 3. Giobbi, 4. Vojáček, 5: Charvin, 6. Kusý, 7. Jerman, 8. Jermanová
E2D - 1. Krajčí, 2. Svoboda, 3. Stankovič, 4. Forster
HFE1 - 1. Plasa, 2. Laber, 3. Pailer, 4. Endlinger, 5. Höller
HA - 1. Huber, 2.Stoitzner, 3. Mitterer
Absolutně: 1. Waldy, 2. Krajčí, 3. Regosa, 4. Bormolini...Absolutní vítěz Hermann Waldy


Niko Pulič se vrátil v dobré formě
..

24.4. - 23:55

Sobotní ráno začalo deštivým počasím, ale přes den již nepršelo, ovšem o to větší byla zima. Zcela nový vůz F3000 přivezl Laszlo Szasz, ovšem pro technické problémy vůbec neodstartoval, takže jeho Reynard formule Nippon se ani nerozjel. Další favorit Krajčí měl ve třetí tréninkové jízdě těsně před cílem lehkou kolizi a poškodil zadní závěs. Mechanici a jezdec tak prožijí pernou noc, kdy se pokusí zajistit chybějící náhradní díly a do závodu nastoupit. Nejrychlejším mužemn tréninku je domácí jezdec Hermann Waldy, jehož vůz F3000 pohání motor F1 Judd s objemem 3500ccm. Pěkne zajel i Dušan Nevěřil, jehož formule již zapoměla na poškození z Brna.
Trénink:
1. Waldy - 2:03,775
2. Krajčí - 2:04,066
3. Nevěřil - 2:05,812
4. Regosa - 2:10,728
5. Bormolini - 2:11,239
6. De Biasi  - 2:11,316
7. Magliona - 2:11,899
8. Plasa - 2:12,789
9. Krámský - 2:12,987
10. Forster - 2:13,963
...
12. Napione
17. Doubek
19. Svoboda
27. Pulič - 1.A
30. Šenkýř
31. Malý
36. Liška
42. Koiš
43. Wanek - 1.N
44. Jureňa
49. Beneš
….
67. Bradarič - 1.SP
68. Giobbi
71. Michl
74. Kusý
76. Vojáček

HA:
1. Huber 
2. Stoitzner
3. Mitterer
V posledním tréninku havaroval v první šikaně Rybníček


Italská F3000 zklamala


V zákulisí se mluví o De Biasim jako o budoucím Mistru Evropy...23.4. - 23:30

V páteční podvečer zavítal kromě jezdců na kopec Rechberg i déšť. Nicméně déšť ustal a snad bude zítřejší trénink ve slušných podmínkách. Z jezdců, které jsme očekávali z ČR, nedorazil Patrick Semlbauer, který měl po problémech s kolenem další smůlu a po nezaviněné havárii se mu zranění nohy obnovilo. Slušná konkurence se shromáždila ve skupině SP, kde kromě tradičních favoritů Vojáčka či Rybníčka, bude startovat i Michl, Kusý, Bradarič (BMW Krámský), Charvin a rovněž Giobbi. Skupinu A obohatil kromě Šenkýře či Koiše opět Pulič v Krámského BMW M3 a na startu by měli být i maďarští jezdci. Skupina N má tradiční obsazení, viděli jsme Jureňu, Vovse či Losmana. Královská skupina prototypů je roztříštěna na dva tábory - nové a staré předpisy. Podle nových předpisů pojede Krámský, Doubek, De Biasi, Bedini, Cestaro a staří známí Bormolini, Napione a Regosa. Z formulí 3000 se představí Krajčí, Nevěřil, Forster, Waldy, de Pellegrini a pořadím mezi nimi může zamíchat další Čech Svoboda. Maďara Szasze jsme neviděli, stejně jako Viarina. Konečná podoba startovní listiny bude známa až zítra.
The weather on Rechberg is not quit dry, during the evening there was raining for some hour. Group SP bring here plenty of good drivers with the biggest ambition, like not only Vojacek or Rybnicek, but also Michl, Kusy, Bradaric (BMW Kramsky), Charvin and of course Giobbi. Also some new Hungarian pilots will enjoy group A, where together with Senkyr or Kois, Pulic is back with Kramsky BMW, we did not see Bicciato, but he should be here. Nothing new in group N? We saw Voves, Losman and Jurena. The king class of prototypes is devided into 2 groups - by the new regulation and by regulation 2003. In new CN we can see Kramsky, Doubek, De Biasi, Bedini, Cestaro and of course the big trio Bormolini, Napione and Regosa. We did find Stenger in here as we did not find Szasz (and no Iannielo). But the official entry list will be published tomorrow. So here are some F3000 with Krajci, Neveril, Waldy and Forster. Also czech pilot Svoboda with 2.0 engine is here.


Bedini u nového vozu


Krajčí a Doubek diskutují o nastavení podvozku


22.4. - 14:55

Na tomto místě budou v pozdních večerních hodinách v pátek a sobotu základní informace, výsledky a fotografie. V neděli očekáváme krátký vstup se základními výsledky co nejdříve po závodě. Během pondělí bude následovat kompletní výsledkový servis, reportáž a stovky fotografií.

The basic information and some images on Rechberg race will be post here before midnight on Friday and Saturday. We hope to publish little race results here as soon as possible aftet the Sunday Race. Complete results, report and full photo galleries are exptected during Monday.

Literatura, odkazy, zdroje

text a foto: Roman Krejčí a Karel Berger z Rakouska

Autor: Roman Krejčí  (Všechny články autora)
Rubrika: Evropa  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 25.04.2004
Přečteno: 4399 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021

Související články:REDAKCE: Roman Krejčí All rights reserved, Ó 2002-2017


Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist