úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Rechberg 2011 - preview

Před závodem

Velmi dobře je obsazený závod historických vozů, který je započítán i do seriálu ME. Nechybí elita českých jezdců v čele s nejúspěšnějším Josefem Michlem, který v letoším roce pilotuje žlutý Porsche 911S. K zajímavým exemplářům na startu bude patřit Jaguar Hanse Juda či Ferrari 250GT Reinharda Labnera. Uvidíme i několil placek, jako Lolu T497 Alfreda Stoitznera, Osellu PA9 Luigi Bormoliniho či Behnke Condor Stephana Collisiho. Zajímavostí je, že konstruktér a syn tohoto dříve přeci jen rozšířenějšího spideru pojedou v současných vozech s Osellami PA20S. Velkou peckou by na startu měl být letitý závodní speciál Porsche 935 v rukou někdejšího evropského šampióna Jean Marie Almerase z Francie. A kde hledat hlavní favority závodu historických vozů? Já si jednoznačně tipuji dvojici bratří Vondráků. Na startu by totiž neměl chybět Martin Vondrák s Marchem 712M a Petr Vondrák s ještě rychlejším vozem March 752.

Ve skupině N máme několik želízek v ohni, jako například Jiřího Lose, Oskara Beneše či Martina Jermana v nejsilnější třídě. Tam pojede i Gabriela Jermanová-Sajlerová s vozem Mitsubishi. Celkem je v nejsilnější třídě skupiny N přihlášeno 12 vozů a to je pořádná konkurence. Slabší to není ani ve skupině A, kde se můžeme těšit na Jaromíra Malého a Lukáše Vojáčka. Zajímavostí bude start Italky Gabrielly Pedroni či Günthera Gabata ve skupině A (který je spíše jen špatně přihlášen:) Početné pole jezdců je tradičně očekáváno ve skupině E1, kde jezdí cestovní speciály jako i oblíbené Lancie Delta, BMW M3 či Ford Gabat Cosworth. Letos nechybí ani dvě Porsche včetně Herberta Pregartnera, který je jedním z favoritů. Těšili jsme se i na Dana Michla a jeho speciál, ale jak nám jezdec sdělil, přes své přihlášení pojede o víkendu domácí závod na okruhu.

Siluet je v Rakousku vždy o něco více než na jiných závodech. Tentokrát jich je přihlášeno 7 a to už by mělo být na plné body v seriálu ME. Největší pozornost se bude poutat k vozům BMW jezdců Plasy a Edlingera. Oba budou mít takovou svou rakouskou premiéru. Plasa sice svůj vůz už vyzkoušel, ale letos startuje ze zbrusu novým speciálem BMW 134 Judd. Edlinger po požáru na Ecce Homo, kdy mu unikal benzín a vůz prakticky shořel, bude opět na startu s vozem BMW 320IRL. Papírově favorizovaný Plasa bude mít ale jistě zajímavého soupeře, který to na domácí trati opravdu umí.

Slušného obsazení se dočkala i skupina sportovních prototypů CN/E2-SC. Spojení všech vozů do jedné skupiny bylo rozhodně rozumným krokem. Dušan Nevěřil se opět sveze s Normou M20F, Petr Vítek bude pilotovat silnější Osellu PA20S. zajímavostí bude start Fabrizia Peroni s vozem Lucchini či Wilhema Philippa s okruhovým speciálem PRC PR6 BMW. Na startu ovšem nejvíc vzruchu budou budit hned tři spidery Osella PA30. Za volantem pojedou Maurizio Roasio a Andriano Zerla z Itálie a Urs Müller ze Švýcarska. Jsou to spíše "gentleman drivers", ale Adriano Zerla přesto platí za favorita skupiny C.

Monopostů se do Rechbergu také sletí celé hejno. Startovat bude i úřadující Mistr Evropy a famózní vrchař Simone Faggioli startující za tovární tým Osella Engineering. Je tak samozřejmě jednoznačným favoritem. Ale myslím, že velmi velmi těsně mu bude na paty šlapat několikanásobný švýcarský mistr Marcel Steiner, který v letošním roce vyráží na kopce se stejným vozem, tedy s Osellou FA30 s motorem Zytek. Steiner to na kopcích opravdu umí a s tímto vozem vyhrál vše, kde startoval. Patrně jen ze stínu těchto dvou superstrojů a superjezdců budou vykukovat jezdci s okruhovými speciály formulích na bází F3000 či formule Nippon. Nový stroj představí nestárnoucí Hermann Waldy. Silné obsazení mají opět i naše národní barvy. Pojede Václav Janík, Otakar Krámský, Milan Svoboda i Miloš Beneš.

Naše redakce vrchy.com/euromontagna.com bude samozřejmě tradičně v Rechbergu přítomna, takže se můžete těšit na bohatou fotogalerii a následný report.

Literatura, odkazy, zdroje

http://www.rechbergrennen.com

Autor: Roman Krejčí  (Všechny články autora)
Rubrika: Evropa  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 28.04.2011
Přečteno: 3305 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021

Související články:REDAKCE: Roman Krejčí All rights reserved, Ó 2002-2017


Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist