úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Rozhovor s Patrickem Semlbauerem

Zeptali jsme se…

- Přes zimu jsi měl sportovní úraz, můžeš k tomu říci více podrobností?

Od 15ti let hraji závodně basketball. Zrovna když mně to začalo jít a přestoupil sem do kategorie mužů, ale hned ve svým prvním zapase za "chlapi" sem při doskoku byl faulován a na druhou půlku sem se už díval z lavičky. Diagnóza - přetržený vaz v levém koleni. V té době sem se nutné operace bál, protože sem viděl na Discovery Chanell :) jak nějakému sportovci vrtají právě koleno. Navíc je to operace pomerně velká a rehabilitace je klidně až rok a půl... Což nám ani kalendář závodů nedovoloval. Začal sem hrát rekreačně s ortézou na koleni. Bohužel před těmito Vánoci nás napadlo že na starý bolavý :) kolena si založíme s kamarády vlastní tým a v roce 2004 nastoupíme do soutěže. Tak nám to krásně šlo, měsíc tréninky každý druhý den! Bohužel odnesl to i druhý vaz a já stál před otázkou jestli operace nebo za pár lét umělý celý kloub. No vyhrála to plastika vazu u jednoho z našich nejlepších doktorů MUDr. Vítka Dvořáka, kterému bych touto cestou hrozně rád také poděkoval.


- Jak pokračovala léčba a proč jsi na závodech zatím chyběl?

Všechno jsme směrovali taky abych stihnul testovat a samozřejmě i start sezóny v Rechbergu. V březnu sem odhodil berle a začal sem chodit "po svých". Pár týdnu na to sem měl svojí první vážnější nehodu na normální silnici, když sem u pražského Motola nedostal přednost a poměrně ve vysoké rychlosti sem se čelně střetl s vozidlem. Kromě odřenin, spálenin, nějakých stehů a naraženin, které bolí do dnes to bohužel odneslo i levé koleno, konkrétně rozdrcená "čéška". Naštěstí sem nemusel na poslední chvíli podstoupit další operaci a všechno se obešlo jen se speciální odlehčenou sádrou... Bohužel celá noha byla fixována a já nemohl nastoupit ke startům i kdybych sebe víc chtěl. Takže nás čeká první prověrka až teď v Ústí. Bohužel nebyl ani čas na testování a s rehabilitací začnu znova, ale až po "šňůře" Ústí - Ecce Homo - Trier.


- Liší se v něčem tvůj letošní vůz od toho loňnského?

Naše Formulka prošla pres zimu kompletní repasí včetně motoru a až na drobné úpravy především na podvozku a aerodynamice je totožné s tou loňskou. Takže pokud se někdo z mých fanoušku těšil na novou, tak ho bohužel musím zklamat, ale na druhou stranu, není krásný porážet "tří litry" s Oplem? :). Zároveň bych hrozne rád poděkoval mému Tatínkovi, který přes celou zimu nevylezl z garáže a hlavně díky němu se budu opět v Evropě prát o stupně vítězů!


- Jaké si kladeš cíle v letošním roce? Ať již sportovní či osobní?

No s cílema je to těžké... Po podařené loňské sezóně bude asi jen s těží možné navázat na druhé místo v Evropě, ale do pátého si myslím že by bylo fajn skončit. Navíc bych hrozně rád měl nohu v pořádku, protože sedm měsíců po doktorech je sedm měsíců :).


- Loni se spekulovalo o tvých možných startech za italský tým ve skupině CN. Je to ještě aktuální?

Loni sem měl velice lákavou nabídku od "Italů" ale protože jsem měl velice slibně rozjetou naší "formulovou" skupinu tak jsme se dohodli že řešení testování necháme až po sezóně. Bohužel vše přerušil zmíněný úraz a "Italové" se již neozvali...


- Jak pokračujes ve svých hudebních aktivitách?

Přes všechny potíže se mi zatím stále daří držet label P.A.trick records nad vodou a vydal sem na jaře hip hopové CD Zlínských De Fuck To - Sólo pro dva, chystám opět oblíbenou kompilaci, tentokrát už nejen českého hip hopu Lyrik Derby IV. na které se mezi hosty objeví i po celém světe uznávaný herec Ryan "Rylow" Williams z Los Angeles, Marius 81 ze Seattlu a další překvapení!


- Vím, že jsi hudebně začínal s punkem, neláká tě opět tvrdší rock, který se dneska vrací do popředí?

Ono Punk a Hip Hop nemá ideologicky zas tak daleko a někteří tvrdí že dokonce z něj nepřímo vychází (třeba já :)). Měl sem možnost spolupracovat třeba s kapelou Wohnout a musím říct že mě to dost bavilo, ale protože nehraju na žádný hudební nástroj ani nemám svou stálou kapelu v nejbližší době s tím nepočítám i když v nějakých mých již nahraných písničkách určitě najdeš ty i posluchači kytarové sóla které hraje výborný kytarista Lukáš Chejn!


- Jaký velký sen by sis chtěl jednou splnit?

To je těžké... Myslím že jet Velkou Cenu Monaca s Juanem Pablem Montoyou jako stájovou dvojkou :), ale to je sen nesplnitelný...


- Přemýšlíš nas osobní budoucností, plánuješ sňatek, děti a podobně?

Já všeobecně nerad plánuji protože pak člověk zjistí že to všechno dopadne stejně trošku jinak než si plánoval, takže až to přijde tak to přijde :)


- Děkuji za rozhovor pro www.vrchy.com a přeji brzké úplné uzdravení!

Také děkuji za rozhovor a chtěl bych ti Romane za celý náš tým a určitě i za čtenáře poděkovat za všechno co děláš v rámci propagace "vrchů", protože bohužel je to asi to jediné co právě v této disciplíně funguje. Také bych chtěl poděkovat všem sponzorům, přítelkyni, rodině a všem mým fanouškům. Díky a uvidíme se na trati!!!


PatrickAutor: Roman Krejčí  (Všechny články autora)
Rubrika: Piloti a týmy  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 27.05.2004
Přečteno: 4925 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021

Související články:REDAKCE: Roman Krejčí All rights reserved, Ó 2002-2017


Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist