úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Náměšť nad Oslavou - Aktuálně

Průběžné informace z tradičního Zámeckého vrchu

ONLINE RACING - LIVE WEBCAM, přenos z první závodní jízdy od 13:00 v sobotu

http://webcam.vrchy.com8.5.2005 - 18:30


Závod se byl v první části krásným sportovním duelem mezi Krámským a Benešem. V první jízdě jeli oba aktéři na úrovni loňského traťového rekordu ve vysokém tempu. O desetinu sekundy se vedení ujal Beneš se spiderem Lucchini. Druhá jízda byla mezi těmito rivali v duchu nejen sportovního boje, ale určitě i psychického. A právě druhá jízda se stala osudnou pro Beneše, který v přemíře snahy o co nejlepší čas v zatáčce u dubu projížděl ideální stopou těsně vedle ohrazení, kde však podle jezdcových slov byla nečistota, která akcelerující vůz poslala do smyku a Lucchini týu GMS se zabořilo do plotu na vnitřku výjezdu ze zatáčky. Škoda na voze není příliš velká, nicméně pro Beneše znamená nepříjemnou bodovou ztátu v českém mistrovství, protože se škrtá pouze jeden výsledek, ovšm Benešovi nyní již chybí výsledky dva. Krámský čistou a profesorskou jízdou potvrdil, že má pevní nervy a jízdou na hranici svého včerejšího nového rekordu obhájil sobotní vítězství. Za ním na druhou příčku dosáhl stále zrychlující Svoboda na Dallaře. Se starším vozem stejné značky se nepodařilo Svobodovi zkřížit letošní vítězné tažení mezi formulovými vozy, a tak dojel Fajkus na pěkném třetím místě. Pak již následovali nejrychlejší cestovní vozy. Jako víno zrající Josef Komárek vyhrál opět skupinu M před synem Davidem a Vavřincem. Ve dvoulitrech se radoval famózní Jupa před Kašpárkem a Rybníčkem, který po výměně převodovky konečně dovezl svůj VW Golf do cíle na domácí půdě. Ve skupině A byl nejrychlejší Patera na Subaru a mezi "enkaři" se radoval Losman na voze stejné značky. Velmi těsný a vyrovnaný boj ve skupině SP vyzněl ve prospěch Jermana, který si poradil s Benediktem. V historických vozech příjemně překvapila Edita Prášková, která si rychle zvyka na silný Chevron F2 a po první jízdě byla v čele hodnocení historických vozů. Dokonce i ve druhé jízdě zvýšila svůj náskok na spider MTX 2-01 jezdce Petra Vondráka, ovšem ve třetí jízdě přeci jen výkonný vůz nezkrotila podle svých představ a klesla na druhou příčku za vítězeného Vondráka. Rokyta na nově zrenovovaném voze MTX 2-03 ztrácel díky problémům po sobotní kolizi s bariérou, takže třetí místo bylo pro něj maximem, na které mohl pomýšlet. Straka zopakoval vítězství v kategorii historických cestovních vozů před Kolářem na nejrychlejší Škodě 130RS jezdce Koláře.

Více informací přineseme v podrobné reportáži, kterou v nejbližší době najdete opět na stránkách www.vrchy.com, které přinášeli celý víkend nejaktuálnější zpravodajství, výsledkový servis včetně vstupu ze sobotního závodu prostřednictvím webkamery. To vše se podařilo díky mimořádně vstřícnému a vzorovému přístupu ze strany pořadatelského ASK Námšť nad Oslavou, kterému díky děkujeme!

8.5.2005 - 11:30


Po dvou tréninkových jízd se na prvních místech vytvořilo pořadí podobné jako v sobotu. Přes absenci v první tréninkové jízdy Krámského i Beneše jsou opět piloti spiderů na prvních dvou místech v pořadí Beneš - Krámský. Nedělní trénink
1. Beneš - 55,30
2. Krámský - 57,14
3. Svoboda - 57,82
4. Fajkus - 59,49
5. Komárek D. - 1:01, 48
6. Komárek J.
7. Vondrák - 1:03,41
8. Kašpárek
9. Jupa
10. Vavřinec
11. Prášková


7.5.2005 - 16:45
Ve třetí jízdě padl opět traťový, tentokrát ho překonal Otakar Krámský. Po dvou jízdách sice ještě vedl Beneš o pouhé 2 setiny sekundy, ale strhující třetí jízda přinesla další vítězství Krámskému. I Beneš jel rychleji než při svém loňském rekordu, ale nestačilo to. Více najdete ve výsedcích, které aktuálně přinášíme.


7.5.2005 - 14:00
V první závodní jízdě vytvořil loňský dvojnásobný vítěz Zámeského vrchu Miloš Beneš nový traťový rekord. Posunul tak své loňské maximum a zajel kopec za 54:61. Druhý Krámský zajel rovněž velmi pěkných 55,19. Nejrychlejší monopost Milana Svobody zajel 57,67. Na dalších místech se tlačí Fajkus, Kmárek Josef a David, Petr Vondrák, Vavřinec, Jupa, Zmeškal, Kašpárek, Sedláček, Urban, Krampota, Patera, Losman, Jerman, Voves, Vojáček mladší, Patočka, Kuba, Kusý… Problémy s převodovkou měl Marek Rybníček, na trati se zdržela Edita Prášková. Nedokončil Theimer a nenastoupil Rokyta. Nejede ani mladý Jakeš, kvůli vleklým sporům o jeho věk a možnost startovat s dvoulitrem.


7.5.2005 - 11:45
V prvním tréninku dominoval Miloš Beneš a i po druhé tréninkové jízdě se udržel na prvním místě před pronásledovatelem Otakarem Krámský, který de zkouší evropský podvozek, který se pro letošní rok opět změnil. Na záda jim tradičně dýchá Milan Svoboda. Problémy měl v tréninku Petr Rokyta se svým historickým MTX 2-03, když v šikaně u autobusové zastávky narazil lehce do ochrané bariéry a vyvrátil kolo. Zajímavostí je start Miroslava Adámka, který vodí své NSU TT velmi svižně a tak můžeme zavzpomínat na počátky 70. let, kdy s ním jezdil nejen domácí šampionát na okruzích a kopcích ve skupině A2, ale i řadu evropských kopců. Nejrychlejší mezi historiky je Petr Vondrák, na vůz Chevron si zvyká Edita Prášková. Pěkný pohled byl i na jízdu Jiřího Jupy s Octavií, jejíž podvozek funguje perfektně. Dokázal odsunout ve dvoulitrech i domácího Marka Rybníčka, který po první jízdě ve třídě vedl. Problémy stále doprovázejí mladého Davida Komárka, jehož vůz ještě není v té správné kondici, a tak o prvenství ve skupině M bojuje jeho otec Josef a Tomáš Vavřinec.

Pár časů:
1. Beneš - 55,42 - 1.C
2. Krámský - 56,29
3. Svoboda - 59,77 - 1.E
4. Fajkus - 59,95
5. Komárek J - 1:02,84 - 1.M
6. Vondrák - 1:03,69 - 1.HA
7. Vavřinec
8. Jupa
9. Komárek D.
10. Prášková
..
15. Losman - 1.N
17. Benedikt - 1.SP
18. Kuba - 1.A


Start závodu je plánován na 13:00 a budeme na webkameře přinášet obrázky ze startu.


7.5.2005 - 5:30
Již v páteční podvečer nechyběl nikdo z těch, kteří tvoří domácí vrchařskou špičku. Přes jisté spekulacem, resp. úvahy našeho nejúspěšnějšího jezdce všech dob, který získal jako jediný pilot (v závodech na zpevněném povrchu) tři evropská zlata, přijel do Náměšti nad Oslavou Otakar Krámský se svou krásnou a rychlou Osellou. Krámský je i průběžným vedoucím jezdcem domácího šampionátu a při nedávném startu v Rechbergu na ME dokázal, že dokáže stále držet krok i se špičkou v prestižní kategorii sportovních prototypů, kam si zatím naši ostatní jezdci netroufají. Druhým mužem letošního mistrovství je Milan Svoboda. I on předvede tradičně početnému publiku fanoušků svůj stroj. Navíc právě Svoboda letos překvapil novou formulí Dallara F3, která posunuje jeho možnosti oproti loňskému staršímu vozu. Miroslav Fajkus s vozem stejné značky, ovšem staršího ročníku je letos na třetím místě průběžného pořadí po prvních dvou závodech v Brně. A konečně na čtvrtém místě je loňský vítěz Zámeckého vrchu, držitel traťového rekordu zde v Náměšti nad Oslavou a vedle Krámského druhý velký favorit na absolutní vítězství Miloš Beneš. I jeho prototyp Lucchini doznal některých změn, které přispívají ke zlepšení jízdních vlastností. Jeho umístění v průběžném hodnocení je dáno tím, že první závod v Brně nedokončil, ovšem druhý s přehledem vyhrál. Svou Dallaru přivezl i Miloš Zmeškal a podobně jako Svoboda i on letos představuje zcela novou techniku. Zmeškal zvítězil minulý víkend v nemistrovském závodě v Násedlovicích (resp. v závodě počítaném do mistrovství FMS). Dalšími nejrychlejšími jezdci průběžného pořadí jsou otec a syn David a Josef Komárkovi s velmi silnými vozy Mitsubishi. I oni jsou připraveni bojovat o vítězství ve skupině M a tak zároveň o nejrychlejší vozy "se střechou" nad hlavou.

Nováčkem zde bude Martin Novotný a jeho nádherný Opel Speedster, který více než cestovní vůz připomíná sportovní prototyp skupiny C. Novotný jezdil s tímto vozem již loni, ale pak měl nešťastnou havárii a později se neobjevil. Nyní je však vůz v plné síle, navíc opatřený novými aerodynamickými prvky, upoutá zejména krásný zadní spoiler a difuzory. Jsme rádi, že přijel i Jiří Sedláček ze Šternberka s atraktivním BMW M3. Ale v parkovišti závodních strojů nechybí např. Vavřinec, mladý a nyní debatami opředený talentovaný Jakeš i jeho Peugeot, Voves, Urban a mnoho dalších. Zajímavý bude start domácího jezdce Marka Rybníčka a jeho líbivého vozu VW Golf ve skupině M, která umožňuje vysoký stupeň úprav. Rybníček zde byl velmi rychlý již loni a i letos určitě domácí fanoušky potěší díky své agresivní a velmi rychlé jízdě. Pod hlavičkou domácího ASK Náměšť nad Oslavou pojede i sledovaný vůz Škoda 130LR jezdce Martina Nikorjaka.

Součástí závodů je i samostatní klasifikace historických vozů. K favoritům patří stejně jako v současných vozech otevřené sportovní prototypy, ne nepodobné těm, které proslavily závod 24 hodin v LeMans. Nechybí Petr Vondrák a jeho MTX 2-01 BMW, který brázdil závody Intersérie na konci 70. let v rukou Mirana Velkoborského, jednoho z legend našeho motorsportu. Zajímavostí je vůz Petra Rokyta. Na první pohled jede stejný vůz jako loni, ovšem při podrobnějším zkoumání zjistíme, že se jedná o zcela nově připravený spider MTX 2-03. Konkrétně třetí vyrobený kus v plzeňském metalexu v roce 1978, se kterým startoval Petr Bold. Je příjemné, že se podařilo zrenovovat další unikátní vůz MTX 2-03, kterých bylo v letech 1978-79 vyrobeno celkem 9. Jak ale jezdec podotkl, zatím se jedná o čerstvě dokončený vůz, který ještě nenajel ani metr v závodním tempu… Do třetice favoritů historických vozů patří bezesportu sympatická slečna Edita Prášková, která loni proháněla své kolegy v modrém spideru Baghira, ovšem letos chce po našich kopcích jezdit s výkonejším vozem Chevron F2. Držíme jí palce, protože trochu té ženské krásy do motorsportu bezesporu patří a právě Edita je největším talentem něžného pohlavní v historii českého automobilového sportu od dob Elišky Junkové a zároveň nejrychlejší závodnicí všech dob. Do Náměšti nad Oslavou se chystal i legendární Miroslav Adámek či loňské překvapení Adam Klus, ale zatím jejich účast nemůžeme potvrdit, protože jsme je dosud neviděli.

Tréninkové jízdy začínají v sobotu i neděli od 8:30 a závody každý den od 13:00. Pokusíme se v rámci možností zajistit "přímý přenos" prostřednictvím webové kamery umístěné u startu, takže první závodní jízdu a případně dojezd jezdců v závodě budete moci sledovat (neselže-li technika) na stránkách http://webcam.vrchy.com.Autor: Roman Krejčí  (Všechny články autora)
Rubrika: Mezinárodní mistrovství ČR  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 08.05.2005
Přečteno: 5349 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021

Související články:REDAKCE: Roman Krejčí All rights reserved, Ó 2002-2017


Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist