úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Náměšť nad Oslavou - Aktuální informace

Aktuálně z Náměšti nad Oslavou

Nedělní závod
17:15
Závod právě skončil... Byl ještě přurušen pro poruchu vozu Lucchini jezdce Miroslava Fajkuse, což byla pro něj velká škoda, neboť to vypadalo na pěkné druhé místo. Miloš Beneš zvítězil před Komárkem a Svobodou, třetí jízdu jel po Fajkusovi a tedy na žlutou vlajku u retardéru. Ve druhé jízdě došlo ještě k havárii Jiřího Lose juniora, který poslal svůj vůz přes střechu. Výsledky ve zvláštním článku přinášíme aktuálně.
16:12
Po dvou jízdách ze tří se utvořilo toto pořadí:
1. Beneš 2:00,2
2. Komárek J.
3. Novotný
4. Fajkus
5. Svoboda
6. Komárek D.
7. Kašpárek
8. Patera
9. Rokyta
10. Rybníček

15:25
Závod pokračuje druhou ze tří jízd. Pro zajímavost dodejme, že Miloš Beneš, který byl z těch co jeli na mokru nejrychlejší, zvolil mokré pneu, navíc zcela nové. Nakonec udělal dobře a udržel si šanci na absolutní vítězství, což je nyní jeho jediný cíl. Milan Svoboda jel na intermediate, stejně jako Miroslav Fajkus. Podle slov závodníků byl největší problém na nové asfaltu, kde to na mokru pořádně klouzalo, jinde byla trať prakticky suchá. Nyní je závod opět přerušen, někdo z vozů prý havaroval a přeletěl přes kapotu... Vyjela sanitka. Snad by to nemělo být vážné.

15:00
Výsledky první jízdy jsou poznamenané deštěm. Jak vše dopadlo?

1. Komárek J.- Mitsubishi M - 1:01,43
2. Novotný- Opel M - 1:02,10
3. Komárek D. - Mitsubishi A - 1:03,20
4. Beneš - Lucchini CN - 1:03,32
5. Kašpárek - M - 1:03,90
6. Patera - A - 1:05,20
7. Jerman - SP
8. Urban - M
9. Líbal - A
10. Rybníček - M
11.Fajkus - Lucchini CN - 1:07,29
12. Vojáček L. - SP
13. Zahradníček - SP
14. Svoboda - Dallara - 1:08,35 ...
17. Rokyta - MTX 2-03 HA - 1:09,52

14:41
Odjel Svoboda i Beneš, který měl na startu problém s řazením. S novým rekordem mezi historiky je namotivovaný i Petr Rokyta, který startuje právě nyní a který ani nepřezouval.
14:40
Startuje Miroslav Fajkus, Beneš i Svoboda tlačí své vozy na start.
14:30
neprsi, je sucho, jezdci prezuli na mokre, pak mediate a nyni budou potrebovat suche pneu... Zavod pokracuje
14:10
nejrychlejsi muz vikendu, Milos Benes prave prezouva pneumatiky na mokre, prutrz mracen skoncila, ale je mokro a poprchava, vysledky budou znacne zkreslene....
14:07
bohuzel nestihli vsichni jezdci odjet... musi se prezouvat..
14:06
a mame tu prutrz mracen...... Zavod byl prerusen, bohuzel poslednim kdo byjel byla Edita Praskova, kterou zastihl nejvetsi lijak a jeji formule se stala neovladatelnou a tento novy vuz havaroval :(((
14:04
startuji formule a placky a poradne kape.... vsichni vsak jedou na suchych gumach...
13:57
Zavod zacal nakonec az kolem 13:45 z tech nejsmutnejsich duvodu (podle neoverenych informaci mel jeden z divaku kolabs), ale po odjezdu nekolika aut zacalo prset, ale nevyada to na dlouhotrvajici dest, spise poradnou prehanku... Zavody vsak pokracuji, zatim padaji spise ojedine kapky ale na nebi je cerny mrak...


Nedělní trénink

Miloš Beneš dominoval i nedělním tréninkovým jízdám. Pod čas jedné minuy zajížděl i druhý Milan Svoboda a třetí Miroslav Fajkus. Tato trojice si to rozdá zajísté i v závodě o stupně vítězů. Na dalších dvou místech bojuje Miloš Zmeškal s Editou Práškovou a už za nimi je fantasticky jedoucí Petr Rokyta. Během hodiny se pokusíme přinést kompletní výsledky tréninku v samostatném článku, stejně jako bezprostředně po závodě i jeho výsledky.

Trénink:
1. Beneš - Lucchini CN - 55,06
2. Svoboda - Dallara F3 - 56,75
3. Fajkus - Lucchini CN - 58,05
4. Zmeškal - Dallara F3 - 1:00,88
5. Prášková - Dallara F3 - 1:00,98
6. Rokyta - MTX 2-03 HA - 1:01,10
7. Komárek J. - Mitsubishi M - 1:02,14
8. Novotný - Opel M - 1:02,63
9. Kostruh - Dallara - 1:02,83
10. Kašpárek - Škoda Fabia M - 1:02,94
...


Sobotní závod

Závod potvrdil skvělou formu Miloše Beneše a jeho Lucchini a ve všech jízdách zajel nejrychlejší čas a zvítězil. Otakar Krámský si vyjel druhé místo, když byl ve všech jízdách rychlejší než třetí Milasn Svoboda, který mu dýchal na záda. Bohužel díky havárii BMW M3 týmu Krámský a skutečnosti, že oba vozy tohoto týmu míří v úterý či středu na závody ME do Portugalska, bylo to naposledy, kdy jsme mohli tohoto nejúspěšnejšího vrchaře všech dob vidět o tomto víkendu. Zkušenosti s nastavením vozu pilně hledá Miroslav Fajkus, který se svým krásným Lucchini zajížděl velmi kvalitní časy, přesto, že nastavení podvozku ještě není takové, jak by si tento rychlý stroj v rukách kvalitního pilota zasloužil. Ale je to běh na dlouhou trať, která čeká rovněž na Editu Práškovou, jejiž Dallara má nastavení pro okruhy a nová technika pro tým Jaroslava Práška bude vyžadovat delší zkoušení. Příjemným překvapením byl rovněž výkon Miloše Zmeškala, který svou formuli proháněl opravdu bravůrně. Mezi historiky byl bezkonukrenční Petr Rokyta, který startoval na velmi rychlém a dokonale připraveném spideru MTX 2-03 a zároveň jezdecky toto vozidlo jezdecvodil opravdu na hranici možností.


Sobota - tréninky

Necelá padesátka jezdců nastoupila do tří tréninkových jízd v krásném teplém počasí. Bohužel hned v první tréninkové jízdě nezvládl v levotočivé zatáčce u statku vůz BMW M3 jezdec Jozef Toth z týmu BMW Krámský a tím pro něj závody předčasně skončili. To byl vlastně jediný případ odstoupení jezdce, jinak probíhal trénink poměrně hladce. Zpočátku dominovali jezdci na třech spiderech skupiny CN v pořadí Beneš, Krámský a Fajkus. Ale od druhého tréninku šel dopředu Milan Svoboda na voze Dallara F3. Hodně se zlepšovala také Edita Prášková na další Dallaře F3. Pěknou konkurenci dvoulitrových formulí kvalitně hájili i další jezdci Zmeškal a Kostruh. V první desítce je i nejrychlejší pilot historických vozů, Petr Rokyta na placce MTX 2-03. Ryhlou jízdou zaujal diváky rovněž Josef Komárek na tradičním Evo Mitsubishi, ale i jeho syn David, který jede ve skupině A s vozem, který známe ze sprint rallye. Atraktivní vůz Škoda Octavia domácího Marka Rybníčka je další příjemnou novinkou na našich kopcích. Jezdec si vůz chválí a postupně zlepšuje časy a přiznává, že si na vůz teprve zvyká.

Trénink:
1. Beneš - Lucchini CN - 56,35
2. Svoboda - Dallara F3 - 57,19
3. Krámský - Osella CN - 57,98
4. Fajkus - Lucchini CN - 58,76
5. Prášková - Dallara F3 - 1:01,20
6. Zmeškal - Dallara F3 - 1:02,01
7. Komárek J. - Mitsubishi M - 1:02,46
8. Rokyta - MTX 2-03 HA - 1:02,54
9. Komárek D. - Mitsubishi A - 1:03,57
10. Novotný - Opel M - 1:03,81
....(více viz zvláštní článek)


Pátek

V podvečer se připravené parkoviště závodních strojů již pěkněnaplňovalo a k vidění byla většina domácí vrchařské špičky. Nechybí na svém tradičním místě Milan Svoboda, hrdina z Rechbergu a vítěz obou úvodních závodů v Brně, stejně jako smolař Miloš Beneš na Lucchini. V plné zborji je připravený tým Miroslava Fajkuse v čele s novou vlajkovou lodí spiderem Lucchini. Otakar Krámský ještě nebyl v depu, ale máme zprávy o tom, že byl viděn na cestě do Náměšti. Další novinkou a vlastně úplnou novinkou je vůz Dallara 301 týmu Prášek Autosport, který bude pilotovat krásná Edita Prášková. Nebude to mít lehké, vůz si vyzkoušela zatím pouze v Brně na autodromu na velmi ojetých pneumatikách, ale jízdu si užila a na seznamování s touto technikou na náměšťském kopci se těší. Velkou konkurenci nabízí skupina SP, ale nechybí ani monstra Mitsubishi týmu Komvet či Opel Speedster jezdce Novotného. Další vozy můžete najít i na našich prvních fotografiích, které nyní přinášíme v samostatném článku. Další informace, vysledky a fotografie budeme na stránky přidávat během víkendu, zejména pak ve večerních hodinách.Autor: Roman Krejčí  (Všechny články autora)
Rubrika: Mezinárodní mistrovství ČR  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 07.05.2006
Přečteno: 6328 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021

Související články:REDAKCE: Roman Krejčí All rights reserved, Ó 2002-2017


Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist