toyotabannerjaguar


| ÚVOD | FORUM | Le MANS Series | TECHNIKA | RECENZE | REPORTÁŽE | VÝSLEDKY | ROZHOVORY | GALERIE | OSTATNÍ | DOWNLOAD | KALENDÁŘE | ODKAZY | KONTAKT |

 

Klepe na dveře - Le Mans Serie!

Již jen pár dní zbývá do zahájení letošního seriálu

To co se zdále ještě nedávno jen fantazií, stává se nyní skutečností. Totiž, že se pojede závod pro 2WD vozy, navíc pouze sportovní vozy, tedy GT a placky, kde se na startu sejde minimálně dvě desítky jezdců. Co vlastně očekávat a kolik jich nakonec bude? Něco mále poodhalíme v tomto článku.

K dnešnímu ránu čítá startovní listina 19 jezdců, přičemž zatím nevíme o nikom, kdo by z nějakých důvodů nemohl přijet. Naopak je hodně zpráv o dalších jezdcích, kteří se rovněž chystají, byť ještě nejsou přihlášení a možná ne každý stihne první závod.

Ale již nyní je ve startovní listině vidět řadu zvučných jmen, které slibují atraktivní závody na výborné úrovni. Mezi vozy GT překvapí domácí severomoravské jezdce Michal Ochoc a dále Martin Špráchal a jeho velmi rychlý syn David Špráchal. Přesto je zatím favoritem mezi GT Tomáš Rajdus, ovšem proslýchá se, že na poslední chvíli přestoupí do LMP2… Velmi rychlý je i Pavel Melicher, který přestavěl podobně jako Rajdus vůz 4WD na zadohrab. Pěkná konkurence se chystá do kategorie LMP2. Velkým favoritem je pro severomoravany neznámý Josef Tesař. Ten ovšem jen těžko nachází soupeře mezi jezdci královéhradeckého poháru a jezdí od vítězství k vítězství. Dalším tamním velmi rychlým jezdcem je i Lukáš Vater. Oba jezdci opráší své loňské karosérie tak, aby mohli startovat mezi LMP2. Rychlý by ovšem měl být určitě i Petr Goluch, pokud stihne přesun na závody z Norska a Luděk Maléř se zbrusu novým Jaguarem JXR14. Zajímavostí je pak start zatím jediné ženy, Petry Vykydalové, která zřejmě naposledy v letošním roce pojede v rámci LMS s vozem Toyota GT-One. Právě pro LMS je pro ni totiž připravena ostřeji vyhlížející Toyota TS010. V papírově nejsilnější kategorii LMP1 je zatím nejméně lidí mezi přihlášenými. Nechybí matador Jiří Kunz, který jezdí již opravdu velmi dlouho. Zajímavostí bude start dvou širokých placek Janoše a Jaremejka. Ovšem na dobré umístění myslí také Roman Krejčí a jeho Dauer Porsche 962, který ma za sebou několik spíše testovacích závodů.

Tím ale zdaleka nekončí seznam potencionálních jezdců. Do Rychvaldu se chystá i vsetínský matadaror a legenda moravských zadohrabů Roman Štalmach. Z Ostravy se ozývají hlasy o další upravené 4WD, tentokrát v rukou jezdce Koniarika. Včera dorazily karosérie dvou vozů Toyota GT-One v šířce 200mm pro jezdce Karla, který bude mít dost práce do soboty. Zájem o LMS má i další ostravák Adámek. Z Prahy hlásí zájem o závod v Rychvaldě velmi zkušený Tomáš Knopp, zřejmě do GT. Očekáváme přihlášky Mačejovského a Kratochvíla, kteří zase patří k jezdcům Frýdeckého poháru podobně jako Zapletal, který by měl start také stihnout. Mezi těmito jmény pak nacházíme několik podvozků X-Ray X10 včetně nových kusů varianty link a tedy posílení LMP1. Svůj zájem o start projevili i kluci Fanánovi-Stodolovi, takže by měli rovněž dorazit na závody již o tomto víkendu. To jsme vyjmenovali celou desítku jezdců a pokud by to bylo málo, tak dalším kdo chystá link X10 je jezdec Košťál, který ovšem rychvaldský závod ještě určitě nestihne. A možná jsme ještě někoho nezmínili, každopádně to bude parádní podívaná pro 3 finálové jízdy.

Zajímavostí je, že kromě bodového hodnocení jezdců v absolutním pořadí i jednotlivých kategoriích se bude rovněž bodovat mistrovství značek, takže se můžeme těšit na souboj mezi Toyotou a Porsche a podobně. Kdo ještě váhá, má nejvyšší čas udělat rozhodnutí a dorazit na závody ať již jako divák či jezdec.

Včera dorazivší karosérie dvou vozů Toyota GT-One od firmy Colt

Dauer Porsche 962 už pár závodů jel, ale budoucnost krásného Porsche 962 Jagermeister je zatím nejasná, zatím je publikovatelý pouze tento špionážní snímek.

Corvette C5-R během stavby a po dokončení, opravdová krása…Paparazzi se podařilo rovněž pořídit tuto fotografii, která ukazuje přípravu dalšího pancaru do LMP1, šušká se ale, že to do prvního závodu nestihne. Asi to bude podvozek Keil, který kdysi vznikl jako formule...

Autor: Roman Krejčí  (Všechny články autora)
Rubrika: Moravian Le Mans Series  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 30.3.2010
Přečteno: 1818 x
Stránka aktualizována: 24.6.2010

Související články:
Příští závod Le Mans

27.6.2010 Blansko

dráha
propozice
přihláška
průběžné pořadí
kalendář 2010copyright 2009 Roman&Tomáš
TOPlist