úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Kart Arena - Ústí nad Orlicí

Zlato a bronz veze brněnský Kart Arena Racing Team z „Ústecké 21“

ZSE, MMČR – Ústí nad Orlicí: 26.–27. 5. 2007

„Ústecká 21“ patří mezi jednu z nejkrásnějších a nejnáročnějších tratí v závodech automobilů do vrchu a také letos byla zařazena jako třetí podnik v seriálu MMČR. Náročné „klikaté“ stoupání na Andrlův chlum má délku 3650 m a pro jeho zdárné absolvování je nutno překonat převýšení 209 m a přitom projet 21 zatáček. Náročná trať měla prověřit kvalitu našich a zahraničních jezdců, protože podnik se započítával také jako závod FIA Zóny střední Evropy a FIA Challenge pro moderní automobily.

Podobně jako v loňském roce předpověď počasí „slibovala“ na víkendové soupeření vrchařů bouřkové počasí s přívalovými dešti, všichni v koutku duše věřili, že to nebude pravda, protože sobotní ráno bylo slunečné. První tréninkové jízdy ve skupině Super Production (dále jen SP), kterou Kart Arena Racing Team obsazuje svými vozy Peugeot 306 ukázaly, že půjde pravděpodobně opět o souboj našich jezdců s dvojicí Lukáš Vojáček a Martin Jerman z konkurenčního Auto Kelly Racing Teamu. Ale do vyrovnané skupiny SP bylo přihlášeno devět účastníků a to včetně rychlého Petra Benedikta, pro kterého to byl letos první start a nikdo nevěděl, jakou formu si on a jeho Opel Astra přivezl.

Meteorologové se opět trefili do své předpovědi a druhá tréninková jízda byla vydatně pokropena náhle příchozím deštěm. Nakonec se počasí umoudřilo a odpolední závodní jízdy se již mohly jet na suchých pneumatikách, přestože trať vede převážně lesním porostem, který ztěžoval vysychání trati. Po první jízdě se dostal do čela časem 2:23,28 Lukáš Vojáček, ale pouhých 0,67 sekundy za ním se zařadil na druhou pozici jezdec Milan Zahradníček na Peugeotu z Kart Arena Racing Teamu.

Druhá závodní jízda byla ale plně v rukou jezdce Milana Zahradníčka, který dokázal „převálcovat“ vedoucího Lukáše Vojáčka o 1,15 sekundy a svým časem 2:20,27 se přiblížil ke svém traťovému rekordu z roku 2005 na 0,11 sekundy. Druhý jezdec Kart Arena Racing Teamu Tomáš Kusý vybojoval svou letošní již třetí bramborovou pozici těsně pod stupni vítězů.

Výsledky 1. závodu MMČR sk. SP: 1. Milan Zahradníček (součet časů 4:44,22), 2. Lukáš Vojáček (4:44,70), 3. Martin Jerman (4:47,36), 4. Tomáš Kusý (4:49,40), 5. Petr Benedikt (4:52,46), 6. Gabriela Jermanová (4:53,84), 7. Jiří Los st. (5:08,56), 8. Roman Holoch (DNF) a 9. Petr Žižkovský (DNF).

Závodnické depo se probudilo do nedělního chladného, ale slunečného rána, které dávalo naději, že se počasí již umoudřilo a tréninkové i závodní jízdy tak budou moci proběhnou na suché trati. Do druhého závodu již nenastoupili jezdci Petr Benedikt, který se nakonec rozhodl pro účast pouze v sobotním závodě a Petr Žižkovský, který měl v sobotním závodě havárii. Tak se startovní pole skupiny SP zúžilo na sedm účastníků.

Trénink ukázal, že v boji o medailové pozice půjde opět o souboj jezdců Kart Arena Racing Teamu (Zahradníček, Kusý) a Auto Kelly Racing Teamu (Vojáček, Jerman). To jak je skupina SP vyrovnaná a atraktivní ukázala hned první jízda, kdy se do vedení dostal Lukáš Vojáček časem 2:20,30 před Milana Zahradníčka, který zaostával o pouhých 0,03 sekundy. Bohužel letošní nedělní část „Ústecké 21“ byla smolná pro Milana Zahradníčka. Během druhé jízdy mu porucha na kabelu cívky a „koktající“ motor vozu Peugeot 306 neumožnil obhajovat své sobotní vítězství. Čest Kart Arena Racing Teamu tak „zachraňoval“ Tomáš Kusý svým třetím místem za vítězným Lukášem Vojáčkem a stříbrným Martinem Jermanem.

Výsledky 2. závodu MMČR sk. SP: 1. Lukáš Vojáček (součet časů 4:40,68), 2. Martin Jerman (4:44,00), 3. Tomáš Kusý (4:45,37), 4. Jiří Los st. (4:57,29), 5. Roman Holoch (5:00,71), 6. Milan Zahradníček (DNF) a 7. Gabriela Jermanová (DNS).

Kart Arena Racing Team zve všechny příznivce závodů automobilů do vrchu na další závod domácího šampionátu, ale také současně jediný závod Mistrovství Evropy pořádaný v ČR. Závod se koná o víkendu 2. až 3. června 2007 na krásné a dlouhé trati „Ecce homo“ ve Šternberku.

Literatura, odkazy, zdroje

http://www.kartarenaracing.cz

Autor: Milan Spurný/CZ  (Všechny články autora)
Rubrika: Tiskové zprávy  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 31.05.2007
Přečteno: 3515 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021

Související články:REDAKCE: Roman Krejčí All rights reserved, Ó 2002-2017


Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist