úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Brněnský okruhový start se divákům líbil

Jarní cena Brna měla výborné obsazení

Jarní cena Brna odstartovala i letos sezónu závodů na okruzích. V sobotu vládlo na autodromu pěkné počasí a k vidění byly velmi kvalitní závody i nové vozy Sallen S7R, Chevrolet Corvette nebo Audi A4 DTM.

Vytrvalostní závod divize 4, který se jezdí na 3 hodiny, přivítal na startu celkem 51 vozů a bylo se skutečně na co koukat. Maděryč na Audi A4 DTM se přetahoval s dvěma Mercedesy DTM, kde v kokpitech seděli i Lacko a Stefan Mücke z Německa, který na úvod roku zvítězil ve FIA GT.

Vítězství ve vytrvalostním závodě patřilo v cíli posádce Charouz-Mücke a modrý Mercedes Benz se vzdálil druhému v cíli o 2,5min.. Stříbrnou příčku uhájili až do konce závodu Nimč s Lackem a třetí místo vybojovalo Audi A4 DTM s Maděryčem, Kostkou a Kopeckým Jun..Ti však již ztratili celý jeden okruh. Brambory zbyly na Bezáka se Studeničem na Porsche 911 GT3 Cup. Velmi pěkně jeli i Macháček s Hynkem Charousem na Ferrari F430 z týmu MenX a Machánek, který se na svém voze Porsche střídal s Ráczem a Bártou. Až sedmé místo obsadil Šenkýř s Friedem, ale nejlepším časem 2,12.070s nenadchli.

Sprint do 2000ccm3 ovládl překvapivě Slovák Zdenko Mikuláško a se svou Škodou Octávia od samého začátku diktoval tempo. S odstupem více jak 15s. dojela druhá Polka Karolina Czapka na Renaultu Clio a bronz patřil M. Formanovi na Alfě Romeo 156 S2000 v nových barvách Lucent Motorsportu. Čtvrté místo s Fábií obsadil překvapivě Skula a pátý dokončil vrchař Martin Novotný na voze Opel Speedster. Velký favorit Piotr Soja s Lotusem Exiqe nebyl kvůli zaviněné havárii vpuštěn do restartovaného závodu.

Sprint nad 2000ccm byl jasnou záležitostí Charouze na novém Mercedesu DTM, ale v závěru se mu stájový kolega Nimč přiblížil. Pěkný výkon znovu předvedl Maděryč na Audi a dobře zajeli i Konopka s novým Sallenem S7-R a tentokráte i Viliam Liedl s Audi TT-R DTM, který odvezl páté místo. Oku lahodilo i Lamborhini Gallardo, se kterým jel Jan Daniš a druhé pilotoval bývalý ministr Ing. Milan Urban. S dalšími novými vozy se však do pozadí v MMČR odsunuly tolik úspěšné vozy BMW M3 GTR, se kterým nejlépe zajel devátý Šenkýř. Nedařilo se ani Herbeckovi s Pagani Zonda, který byl klasifikován až na 23. místě.

V divizi 3 pro formule NF1400 se dařilo v sobotu nejlépe Lešínskému, před Horákem z Palmiho Motorsportu a bronz udolal chomutovský Chabr. V neděli si zlepšil náladu, když zvítězil o necelé 3 vteřiny před Lešínským a třetí příčku obsadil Horák. Velmi pěkně zajel Ulmann s Elusem, když skončil pátý. Skokan Janda nedokončil ani jeden svůj závod a týmový kolega Polášek, který startoval díky novému systému z pole positions, dojel až sedmý.

Velmi dobrým doplňkem našeho mistrovství byl závod italských GT a cestovních vozů, kde jsme viděli stádo vozů BMW, ale také Dodge Viper nebo Audi TT-R a jejichž ozdobou byl start Dietera Questra, kterému je nyní již 66 let. Histo Cup z Rakouska nabídl podívanou milovníkům historických vozů a i v BMW 1 Challenge se bylo také na co dívat, ikdyž né vždy z toho měl promotér radost.

Výsledky MMČR na okruzích Brno:

Vytrvalostní závod D4 na 3 hodiny:

Charouz/Mücke – Mercedes Benz DTM
Nimč/Lacko – Mercedes Benz DTM
Maděryč/Kopecký/Kostka – Audi A4 DTM
Bezák/Studenič – Porsche 911 GT3 Cup
Macháček/Charous – Ferrari F430

Sprint D4 nad 2000ccm3:
Charouz – Mercedes Benz DTM
Nimč – Mercedes Benz DTM
Maděryč – Audi A4 DTM
Konopka – Sallen S7-R
Liedl sen. - Audi TT-R DTM

Sprint D4 do 2000ccm3:
Mikuláško – Škoda Octávia I
Czapka – Renault Clio
Forman – Alfa Romeo 156 S2000

Divize 3 – 1.z.
Lešínský, Horák, Chabr
Divize 3 – 2.z.
Chabr, Lešínský, Horák

EGTS sobota:
Quester-Bellichi – BMW Z4 Coupe
F. Valle -  Audi TT-R
Salucci-Matteuzzi – Dodge Viper

EGTS neděle:
Quester-Bellichi – BMW Z4 Coupe
F. Valle -  Audi TT-R
Romagnoli-Livio – Dodge Viper


Nyní se MMČR na okruzích chystá do Mostu, kde již za 14 dní zaburácí znovu motory našich silných strojů, společně se Sports Car Challenge a ČP Škoda Octávia Cupem.Autor: Vláďa Rožánek/CZ  (Všechny články autora)
Rubrika: Okruhy  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 01.05.2007
Přečteno: 4863 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021

Související články:REDAKCE: Roman Krejčí All rights reserved, Ó 2002-2017


Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist