úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Jarní Cena Brna - Válek a Renauer Racing

Na Jarní ceně se vedle Válka objeví Luca Moro i sjezdař a olympionik Hans Knauss

Na víkendové Jarní ceně Brna nebudou chybět ani jezdci rakouského týmu Renauer Motorsport, i když tentokrát nepojedou v typicky žlutých vozech porsche. Jistě mediálně velmi zajímavou novinkou bude přechod držitele olympijského stříbra Hanse Knausse od lyžování za volant závodního vozu. Sympatický muž se objeví také v Brně, tentokrát po boku Petra Válka v jeho BMW M3.

Letos tým týmu Renauer Motorsport, českým divákům dobře známý i ze startů v českém okruhovém mistrovství a případně také ze závodů FIA GT, či MS sportovních prototypů v Brně, bude tvořit zkušený Němec Wolfgang Kaufmann, Claus Schunk, Manfred Jurasz, Luca Moro, náš Petr Válek a také jedna hvězda rakouského sportu, známá ovšem ze zcela jiné disciplíny. Tou je již naznačený přechod rakouského sjezdaře a držitele olympijského stříbra Hanse Knausse od lyžování za volant Porsche 911 GT 3. Tým pak disponuje dvěma identickými vozy.

Právě Hans Knauss se o víkendu objeví také v Brně a spolu s ním Ital Luca Moro, ostřílený jezdec gétéček, který je nováčkem v týmu ( i dříve jezdil porsche). Oba ale usednou do náhradního vozu, než do porsche, s nímž budou startovat obvykle – do BMW M3, připravovaného Petrem Válkem, s nímž společně utvoří i posádku. Čeká je tříhodinovka, přičemž v sestavě se objeví všichni tři jmenovaní jezdci a tentokrát pojedou pod hlavičkou týmu Válek Autosport.

Ve velmi silné konkurenci vozů DTM, porsche a ferrari nelze očekávat, že by se vozy BMW za normálních okolností mohly objevit v první desítce, nicméně důvod startu je především tréninkový. Rakušan se potřebuje naučit co nejlépe brněnskou trať na blížící se závod FIA GT na Masarykově okruhu, do jehož startu zbývá zhruba měsíc. Proto přijal nabídku Petra Válka. Trénink na okruhu před závody reglementy seriálu zakazují, ale start v oficiálním mistrovském podniku, navíc ve zcela jiném voze, je možný.

Hans Knauss, držitel stříbrné olympijské medaile ve sjezdu nedávno potvrdil, že s lyžováním skončil : „Kariéru ve sjezdu jsem definitivně ukončil. Nyní začínám kariéru v závodním voze. Zatím jsem s porsche hlavně testoval, ale již dříve jsem se i dvakrát zúčastnil Porsche cupu. Tam jsme se taky potkali se Seppem (Renauerem, šéfem týmu) a dohodli se na spolupráci,“ říká Knauss.

Ostravský jezdec Petr Válek bude také letos pokračovat ve své spolupráci s týmem Seppa Renauera, s nímž závodí již několik let a s nímž získal několik pěkných úspěchů. I když tentokrát pojede pouze s vlastním vozem. Zatímco rakouský tým z podhůří Alp plánuje účast v kompletním seriálu FIA GT, Válek by se v jeho barvách měl zúčastnit zhruba pěti letošních závodů prestižního šampionátu FIA GT, včetně Brna.

Sezóna 2006 začala vůbec pro Petra Válka nezvykle brzo. V polovině ledna se společně s pražským týmem K§K zúčastnil premiérové 24 hodinovky v dalekém zámoří – na okruhu v Dubaji. Poté následovalo představení týmu Renauer Motorport před nadcházející sezónou, které se uskutečnilo v atraktivním prostředí ve stylu Michaela Schumachera - na sjezdovkách v rakouských Alpách ve známém středisku Semmering.

Kromě účasti v kompletním seriálu FIA GT se tým bude objevovat i v českém šampionátu, pokud nedojde k termínovým kolizím jednotlivých závodů. V Brně se v květnu pojede druhý díl šampionátu FIA GT, neboť původně plánovaný úvodní klání seriálu v Rumunsku bylo přesunuto do termínu na závěr sezóny. Na domácí trati vloni Válek společně s Kaufmannem a Juraszem vybojovali výborné druhé místo.

Pokud jde o Jarní cenu Brna, Válkovo BMW M3 s uvedenou trojicí pojede s číslem 12. Celkem je na tříhodinovku přihlášeno 52 vozů. Start je plánován v sobotu 29. dubna od 16,50 hod. V neděli následuje sprint, kde je účast ještě větší. O týden později tým vyráží na úvodní podnik FIA GT na britský okruh v Silverstone.

Oficiální stránky týmu a jeho jezdců:
www.renauer-motorsport.at
www.valek-group.com
www.hans-knauss.com
www.wolfgang-kaufmann.de
Pavel Jelínek,
Media servis
www.motormix.cz, www.car.czAutor: Pavel Jelínek/CZ  (Všechny články autora)
Rubrika: Okruhy  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 27.04.2006
Přečteno: 4478 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021

Související články:REDAKCE: Roman Krejčí All rights reserved, Ó 2002-2017


Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist