úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Legendární Ecce Homo láká diváky

Pozvánka

Již tento víkend, tedy 1.-2. června 2013, slibují pořadatelé z AMK Ecce Homo ve Šternberku opravdu nabitý program. Nemám na mysli doprovodný program, který je tradičně velmi pestrý zejména na náměští, ale i večerní párty, ale mimořádně pestrou startovní listinu závodu Mistrovství Evropy. Již od roku 1981 se radujeme na osmikilometrové trati z nabídky závodu Mistrovství Evropy. Je to pěkná řádka let, navíc je historie samotných závodů do vrchu na tomto kopci mnohem delší. Právem tam Ecce Homo patří k nejvíce legendárním závodům do vrchu na světě.

Letošní ročník ME nabízí velmi silnou konkurenci ve skupině závodních a sportovních speciálů, tedy kategorie II. Nebude chybět pochopitelně úřadující Mistr Evropy z uplynulých let, famózní držitel traťových rekordů napříč Evropou a továr í jezdec italského výrobce závodních speciálů Osella - Simone Faggioli. Vždy usměvavý a skromný jezdec. Letos se k němu ale stále více blíží pořetná konkurence dalších pilotů neporazitelné Oselly FA30. Z domácích luhů a hájů se pochopitelně budou upínat zraky fanoušků zejména k nejrychlejšímu Miloši Benešovi a jeho Osellu v bojových barvách. Miloš dokázal při jednom z tréninků na závod v Rechbergu porazit Simoneho a to bylo dříve nemyslitelné. A co takový Julien Duccommun ze Švýcarska? Ten při posledním závodě ME dokonce pojel Faggioliho o někakou tu sekundu v poslední závodní jízdě a v součtu zaostal o dvě desetiny.. Stejně jako on i další rychlí Švýcaři sedlají Osellu FA30 Zytec. Na rozdíl od italského šampiona nejedou pneumatiky Marangoni, ale Avon.

Ovšem kvalitními jezdci se startovní listina jen blýská. Určitě si o všech jezdcích řekneme vše podstatné v průběhu závodu Ecce Homo, kde mám letos opět tu čest spolukomentovat sobotní i nedělní program. Určitě se ale budou chtít ukázat v těch nejlepších barvách také jezdci sportovních prototypů Dušan Nevěřil, Fausto Bormolini, ale třeba i David Komárek, jehož start je zde velkou atrakcí. Podobně mezi uzavřenými siluetami účast Roberta Šenkýře s BMW M3 GTR vlastní konstrukce. Perličkou je i netradiční start Jaro Krajčího či Patricka Semlbauera, jehož jízdu s formulí Opel Lotus diváci nikdy nezapoměli. A jeho jízda v Glorii bude jistě neméně atraktivní. Soudobou formulku si vyzkouší i Petr Vondrák, ale prim mezi monoposty českých barev určitě bude chtít hrát dvojice Václav Janík a Otakar Krámský. Pestré bude i pole cestovních vozl skupin A, N či E1. Naši zde mají tradičně silnu pozici, což jistě budou dokazovat borci v čele s Lukášem Vojáčkem, Jardou Malým, Marek Rybníček, Oskar Beneš netradičně s Nissanem GT či Jiří Los, Martin Jerman či Fiip Sajler. Roli pánů bude ohrožovat Gabriela Sajlerová či Dominika Benešová. Smutná role připadá na rakouskou výpravu, která minulý víkend ztratila svou silnou osobnost, jezdce Hanspeter Labera, který při nepochopitelné nehodě při svozu vozů vyjel z trati a střet s rohem svodidla byl pro něj tragický, přesto, že jel pomalou rychlostí :( Čest jeho památce...

Svkostem a pomyslnou třečničkou potom budou historické vozy včetně těch nejkrásnějších aut, která uvidíme. Mezi ně můžeme řadit například Osellu PA5 Mario Faggioliho, Chevron B23 Jaroslava Práška či luxusní speciál March HSS Audit Turbo Can-Am, který povede Adam Klus. A jedná se o vůz, se kterým na počátku devadesátých let vytvořil unikátní český absolutní rekord Ecce Homo legendární Miroslav Adámek, který nebude pochopitelně chybět se svým NSU stejně jako další nest Josef Michl a jeho krásné žluté Porsche.

Nenechte si ujít mimořádnou příležitost vidět vrcholný podnik ME, kam se přihlásilo rekordních 186 jezdců. Nenechte se odradit špatnou předpovědí počasí, protože tento víkend bude dozajista patřit k těm nejlépe stráveným za celý rok 2013!Autor: Roman Krejčí  (Všechny články autora)
Rubrika: Mezinárodní mistrovství ČR  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 29.05.2013
Přečteno: 3510 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021

Související články:REDAKCE: Roman Krejčí All rights reserved, Ó 2002-2017


Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist