úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Tisková zpráva - Komvet Racing

Tisková zpráva Komvet Evocars Racing Teamu, 8.6.2005

Horké Ústí a slavné 100 ECCE HOMO – KOMVET EVOCARS vítězí.

Skutečně perných 14 dnů prožil vrchařský KOMVET EVOCARS racing tým. Na Ústecké 21 ve dnech 28. - 29.5.2005 padaly historické teplotní rekordy, a tak stupně vítězů, které tým získal byly skropeny nefalšovaným potem.ECCE HOMO které se jelo o tomto víkendu 4.-5.6. 2005 se obléklo do slavnostního, protože slavilo 100 let. Atmosféra úžasná, výborná konkurence a organizace tradičně na výborné úrovni. A k tomu úžasná kulisa velkého množství fandících diváků!

Letošní třetí podnik MČR se konal v Ústí nad Orlicí. Kopec na Andrlův chlum s 21 zatáčkami nenechá jezdcům ani sekundu klidu a trať patří skutečně mezi nejkrásnější. Pořadatel příjemně překvapil novým asfaltovým kobercem a počasí nezvyklým vedrem, které nemělo konce. Již trénink v sobotu naznačil, že obě EVA 550 budou mít těžko přemožitele v „plechových vozech“, ale stále se projevovaly drobné potíže s elektronikou u vozu Davida Komárka ve vyšších otáčkách. A tak vítězství v závodě připadlo spolehlivě jedoucímu Josefu Komárkovi ve velmi slušných časech 2:07,25 a 2:07,42. David získal stříbrný věnec s těsným odstupem. Třetí místo obsadil Jiří Jupa s výborně připravenou Octavií.

Nedělní první závodní jízda ukázala, že to otec Komárek nebude mít lehké a syn David mu nadělil 2 desetiny a ve druhé jízdě, kdy se ještě zlepšil o jednu sekundu si řekl nejlepším časem 2:06,69 o vítězství v celé skupině M. Josef se sice snažil, ale vynechání přívodu paliva na nejdelší rovince znamenalo zhoršení o 5 sekund a posun až za výborně jedoucího J.Jupu na bronzový stupínek skupiny M.

A tak se tým ihned po návratu z Ústí začal připravovat na ECCE HOMO s cílem obhájit zatím získané pozice ve skupině M MČR a udělat si zajímavé srovnání s „nadupanými“ vozy účastníků mistrovství Evropy a Rakouska. Tím, že se konal 100. ročník, byla celá atmosféra letošního ECCE HOMO skutečně slavnostní, včetně sobotního dvojitého ohňostroje a řady přátelských setkání účastníků nezvykle početného startovního pole. A počasí - asi lepší už pro závody být nemůže. Přes noc sprchlo, ale všechny jízdy se jely prakticky na suché trati. Hned v první tréninkové jízdě padl rekord EH, o který se postaral mladý Španěl Vilarino s F 3000. Oba jezdci KOMVET EVOCARS racing týmu podali pěkný výkon a David byl nejrychlejší v treninku skupiny M MČR a na špičkové Porsche Rakušana Stolze ztrácel jen 1,2 sekundy. Josef obsadil v treninku sk.M MČR 2. Místo a v pomyslném souboji s auty skupiny E1 5. místo za Pregartnerem s Porsche a Koišem s Fordem Cosworth, ale odstup nebyl velký. Již v tréninku bylo několik havárií, především v úsecích nevyzrálého nového asfaltu, ale naštěstí bez vážnějších následků a zdržení.

Nedělní ráno všechny potěšilo sluníčko, které rychle vysušilo zbytky večerní přeháňky. A tak se šlo na to! Tým KOMVET EVOCARS měl jednoznačný úkol, vybojovat plné body do mistrovství ČR a teprve sekundární bylo teoretické srovnání s ostatnímu vozy ve skupině E1. Jelo se dle dosažených tréninkových časů a tak z týmu první vyrazil Josef, ale nebyl se svojí 1. závodní jízdou spokojen, auto na nečisté trati bylo nedotáčivé a přidal i jednu jezdeckou chybu, výsledný čas 3:31,140. David byl nucen jízdu opakovat z důvodu havárie Pregartnera a v opakované jízdě se dostal na 3:28,39 a vedl sk.M ČR . Josef obsazoval 2. místo v sk. M ČR a v evropském srovnání se mezi něho a Davida vklínili rakušan Paller s Lancií a Martin Koiš s Cosworthem. A bonbónek nakonec 1 jízdy! Vilariňo s formulí 3000 2:53,960, rekord, který asi vydrží dlouho, pokud nebude příště Vilariňo startovat!

2. závodní jízda začala díky drobným haváriím s hodinovým zpožděním, ale vše již pokračovalo bez skluzu. Josef Komárek předvedl ve 2.jízdě zlepšený výkon až na čas 3:29.49 a udržel si 2. místo v závodě sk M MČR a ke své radosti předstihl v součtu Pallera i Koiše, kteří se ve 2. jízdě výrazně zhoršili. David pokračoval v perfektním výkonu a vyrovnaným časem 3:28.540 získal vítězství, které je sladkou odměnou za vývoj nového, ještě výkonnějšího motoru. Malá komplikace však přece jen byla. Během jízdy se povolil kontrolní šroub oleje mezinápravy a olej se na výfuku začal pálit a kouř pronikal výrazně do vozu, takže dokončená jízda se slzami v očích, ale vítězná!

A tak se všichni členové KOMVET EVOCARS racing týmu těší na malé závodnické volno a v Brně ve Farinově zatáčce 18. a 19. 6. 2005 hodlají uhájit vedoucí pozici mistrovství ČR skupiny M.