úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Infolist - Vonka Racing

Nejrychlejší čas první závodní jízdy pro naše PORSCHE!!!

V nedělí 14. dubna začala sezóna závodů do vrchu na Masarykově okruhu v Brně. Jak zde již bývá v tuto roční dobu zvykem, ráno přivítalo jezdce mokrou tratí a menší mlhou. Po rozpravě s jezdci začali první tréninky. Do závodů jsme přihlásili čtyři jezdce s vozy ve skupině "M" (bez omezení úprav). Vedle zkušeného Mistra ČR Jana Vonky (Porsche 911GT3R) a Petra Vencálka (BMW M3) nastoupili dva nováčci, Ing. Dan Suchý (BMW M3) a mladý 14-ti letý Tomáš Rumlena (FORD Fiesta). První a druhá tréninková jízda překonala naše očekávání a Jan Vonka mezi velkou konkurencí jezdil na absolutně druhém místě. V první závodní jízdě sezóny Jan Vonka s Porsche zajel absolutně nejrychlejší čas a za ním o 0,6 sekundy skončil Ing. Otakar Krámský se speciálem OSELLA a celé startovní pole včetně formule 3000 a ostatních sportovních prototypů. Náš náskok 0,6 sekundy byl pro krále českých vrchů Ing.Otakara Krámského velkou výzvou a motivací a ve druhé jízdě dosáhl na mokré trati času pod 1 minutu 20 sekund. Absolutně druhé místo Jana Vonky ve velmi silné konkurenci překvapilo i největší odborníky závodů do vrchu. Tomáš Rumlena byl ve svém prvním závodě nejrychlejší mezi FORDy Fiesta.

3. Ing. Dan Suchý       BMW M3                  1:30,93 1:30,79 3:01,72

Odpolední tréninky provázel déšť. Na první závodní jízdu přestalo pršet a trať pomalu osychala. Schylovalo se k souboji o absolutní pořadí mezi našim Janem Vonkou a Ing. Otakarem Krámským. Nakonec rozhodla velká motivace zvítězit a Jan Vonka dostal v první zatáčce smyk a skončil v hodinách. Po nastartování a otočení vozu do směru již nebyla šance zasáhnou do bojů o přední umístění. Dosažené časy z prvního závodu nebyly v druhém závodě překonány. Ing. Otakar Krámský si též vypil kalich smůly a pro technickou závadu odstoupil. Absolutně zvítězil se spiderem Lucchini P3 96M Miloš Beneš ( celkový čas 2:49,13) . Ve skupině "M" nahradil na nejvyšším stupínku Jana Vonku Ing. Dan Suchý, druhé místo obsadil Dr. Libor Tupa a třetí byl další náš jezdec Petr Vencálek. Mladý nadějný Tomáš Rumlena si vzal špatný příklad z Jana Vonky a udělal na trati hodiny. I on se musel rozloučit s vidinou dobrého umístění.

Ve dnech 27.-28. dubna startujeme v závodě do vrchu Mistrovství Evropy v rakouském Rechbergu. Dovolujeme si Vás pozvat do našeho týmu na závody do vrchu M ČR Náměšť nad Oslavou 4.-5. května 2002.

Autor: Vonka Racing /CZ  (Všechny články autora)
Rubrika: Tiskové zprávy  (Všechny články rubriky)

Článek publikován: 17.04.2002
Přečteno: 412 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021