úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Nové DVD - Ecce Homo 1994 z naší produkce!!

Video Archives vol. 2

Právě vychází druhý díl naší série videoarchivních záběrů ze závodů do vrchu na DVD.

Můžete si ho objednat dvd@vrchy.com za cenu 170,- Kč plus poštovné. Uvidíte tak unikátní dosud nepublikované záběry v délce téměř 70 minut, pečlivě rozstříhané podle jednotlivých průjezdců jezdců až ze 4 míst včetně kompletního pořadí ve všech vypsaných skupinách (C3, CN, E, A, N, H). Fotoukázky najdete na jiném místě našeho serveru.

Ecce Homo 1994

Ročník 1994 slavného závodu Ecce Homo byl ve znamení duelu dvou formulových jezdců - Švýcara Steinera a Němce Fendricha. Oba startovali na formulích 2 značky Martini. Velkou neznámou byla pro domácí fanoušky skupina C3, kde se objevili 3 zajímaví nováčci - z Andorry otec a syn Vinyesové, z Německa Martin Krisam junior. Tito nováčci nakonec obsadili všechny medailové pozice. Dvoulitry vyhrál Parlamento, kterému je symbolicky toto DVD věnováno. Tento ve Šternberku velmi známý a oblíbený jezdec zahynul při domácím závodě do vrchu. Svůj zrod si zde odehrála i skupina CN, kterou vyhrál Bormolini před Napionem. Velmi dobře si vedli v dalších třídách a skupinách čeští jezdci. Mičánek na formuli 3 porazil několik silnějších formulí, cestovní vozy skupin N a A pak byly českou doménou. Krámský triumfoval před Vojáčkem a Malý ve skupině A, zatímco stejný úspěch zaznamenal náš první evropský šampion Josef Kopecký před Engem a Barešem. Nechyběli ani speciály skupiny H a výborný Plasa v čele.

Na tomto DVD můžete vidět průjezdy až ze 4 různých míst trati a sledovat umění jezdců těchto jmen: Vinyesové, Krisamové, Köppel, Parlamento, Waldy, Olbrich, Vonka, Pedrazza, Öppinger, Bormolini, Napione, Schreiner, Steiner, Fendrich, Mičánek, Steindl, Höhmann, Kusý, Krečmer, Ruisl, Palmi, Heckmann, Míka, Válek, Novotný, Plasa, Moczar, Hilger, Cserkuti, Endress, Forster, Maier, Riedl, Kopf, Almesberger, Stolz, Retschitzegger, Sporl, Kopecký, Enge, Bareš, Vavřinec, Gabat, Nýdrle, Ponížil, Struckmann, Gassler, Bartoš, Štelcl, Krámský, Vojáček, Malý, Pulič, Klink, Studenič, Čikor, Čiliak, Gander, Doubek, Belohradski a další..

Věnováno Adrianu Parlamentovi (*1.2.1942 +26.6.2005)

Autor: Roman Krejčí  (Všechny články autora)
Rubrika: Video a zvuk  (Všechny články rubriky)

Článek publikován: 29.11.2005
Přečteno: 6087 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021